Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Fallout 76 – hakerzy kradną graczom ekwipunek na publicznych serwerach

Hakerzy opracowali narzędzie, dzięki któremu w pecetowej wersji Fallout 76 mogą bezkarnie okradać pozostałych graczy z ekwipunku. By stać się ofiarą złodzieja, nie trzeba wiele: wystarczy, że znajdziemy się w zasięgu jego wzroku.

To niemalże metoda doskonała – żeby móc przejąć czyjąś broń, pancerz czy inne elementy wyposażenia, nieuczciwy gracz nie musi nawet wchodzić w jakąkolwiek interakcję z okradaną osobą: wystarczy, że takowa pojawi się w jego polu widzenia (w odległości wczytywania obiektów).

O całej sprawie poinformował graczy użytkownik forum Reddit o pseudonimie TonyQuark. Sprytny sposób na kradzież działa podobno na publicznych serwerach, w związku z czym internauta sugeruje, by do czasu zablokowania narzędzia przez Bethesdę grać jedynie na serwerach prywatnych – jeśli oczywiście mamy wykupiony abonament. TonyQuark radzi również, by na razie wstrzymać się z korzystaniem z najlepszych elementów ekwipunku.

Bethesda zapewnia, że wie o problemie i już pracuje nad zablokowaniem narzędzia – odpowiednie uaktualnienie Fallouta ma zostać udostępnione w najbliższym czasie. Jednocześnie producent wyjawił, że jak dotąd hakerzy zdołali okraść jedynie niewielką część graczy. Z drugiej strony, jeśli już znajdziemy się w tej „niewielkiej części”, to mało prawdopodobne, że Bethesda odzyska dla nas skradzione przedmioty – gdy znikną z naszego inwentarza, to znikną na dobre. Firma obiecuje jednak, że będzie starała się zrekompensować straty w inny sposób.

Edit: zgodnie z nowymi informacjami, problem już został rozwiązany. Pokrzywdzeni gracze wciąż jednak oczekują na informację od Bethesdy dotyczącą rekompensaty szkód.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%