Fallout 5 tak jakby potwierdzony, ale nie ma się z czego cieszyć

Fallout - grafika
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Fallout 5 to gra, na którą czekają miliony graczy na całym świecie. Niestety, wieści na temat kontynuacji tej kultowej serii można było ze świecą szukać. Aż do teraz.

Todd Howard potwierdził w wywiadzie, że Bethesda przygotowała już krótki zarys gry, ale pełna produkcja nie jest nawet blisko rozpoczęcia.

Słuchaj, Fallout jest częścią naszego DNA. Pracowaliśmy z innymi ludźmi od czasu do czasu – nie mogę powiedzieć, co się stanie. Wiesz, mamy one-pager (dokument z planem spisanym na jednej stronie – red. ) na temat Fallout 5 (z tym – red.) co chcemy zrobić.
Gdybym mógł machnąć i mieć (F5 – red. ) na wyciągnięcie ręki, wiesz, chciałbym znaleźć sposób na przyspieszenie tego co robimy, ale tak naprawdę nie mogę dziś powiedzieć ani zobowiązać się do niczego.

– powiedział Todd Howard w rozmowie z IGN

Słowa Todda Howarda nie są większym zaskoczeniem. Bethesda jest teraz bardzo zajęta pracą nad Starfield, a w międzyczasie powstaje jeszcze The Elder Scrolls VI, które ukaże się najpewniej za kilka lat. Słynne studio po prostu nie ma komu przekazać prac nad Fallout 5.

Jeśli jesteście fanami serii, macie prawo nieco się zasmucić. Możliwe jednak, że Fallout nie opuści nas na wiele lat. Microsoft ma sporo utalentowanych studiów i kto wie, może w międzyczasie doczekamy się spin-offu, który odświeży markę?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie