Problematyczny trailer Fallout 4 i pozew o miliard dolarów!

A poszło o piosenkę.

Pamiętacie jeszcze The Wanderer Live Action Trailer do Fallout 4? Choć został wyemitowany niemal dwa lata temu, teraz stał się przyczyną pozwu, jaki wystosował Dion DiMucci – muzyk, którego utwór pojawił się w filmiku.

Oskarża on firmę ZeniMax, czyli właściciela Bethesdy, o niewłaściwe użycie swojego utworu. Co prawda ZeniMax nabyło prawa do piosenki jeszcze przed premierą Fallout 4, lecz w podpisanej umowie Dion DiMucci zastrzegł sobie możliwość zmiany warunków finansowania, a nawet usunięcia utworu, jeśli zostanie niewłaściwie wykorzystany.

Po tak długim czasie od powstania filmiku DiMucci stwierdził, że jego piosenka zobrazowała materiał gloryfikujący przemoc. W pozwie można przeczytać (dzięki The Wrap), że przemoc nie jest stosowana w materiale do obrony niewinnych, a zabójstwa są niemoralne, odpychające i zaprezentowane w celu przypodobania się młodym odbiorcom.

Muzyk żąda zadośćuczynienia i to naprawdę pokaźnego – zaśpiewał sobie miliard dolarów! ZeniMax oraz Bethesda nie odniosły się jeszcze do całej sprawy.

A oto sporny trailer:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.