Fallout 4 odebrał ruch serwisowi PornHub

Z analizy portalu wynika, że premiera tytułu od Bethesdy miała spory wpływ na oglądalność PornHub.

Fallout 4 zadebiutował 10 listopada na trzech platformach – PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. PornHub twierdzi, że przez tytuł od Bethesdy zaliczył spory spadek odwiedzin. Serwis szacuje społeczność osób grających, którzy oglądają PornHub, na około 60 mln osób. Biorąc pod uwagę Stany Zjednoczone, portal przyjrzał się swoim odwiedzinom tuż po premierze Fallout 4.


Jak możecie zobaczyć na poniższym wykresie, tuż po północy ruch na stronie był wyższy od średniej, co PornHub tłumaczy tym, że zapewne wszyscy ściągali wówczas Fallout 4 na dyski twarde. Następnie mamy spory spadek, sięgający 10 proc., później lekkie odbicie i następny dołek. Dopiero po godz. 23:00 gracze mieli ponoć dosyć Fallout 4 i powrócili na PornHub.

PornHub po premierze Fallout 4
PornHub po premierze Fallout 4

Serwis opublikował ponadto statystyki mające wskazywać, fani jakich gatunków gier najbardziej zaniżyli ruch witryny 10 listopada. Na szczycie osoby lubujące się w tytułach sportowych.

PornHub po premierze Fallout 4
PornHub po premierze Fallout 4

Sądzicie, że Fallout 4 rzeczywiście był czynnikiem decydującym o niskim ruchu na PornHub w dniu 10 listopada? Serwis tak to właśnie widzi, choć może mamy po prostu do czynienia ze zbiegiem okoliczności?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

66 Shares
Share66
+1
Tweet