Fallout 4 na Xboksa 360 i PlayStation 3? Twórcy odpowiadają

W sieci pojawiło się sporo głosów mówiących o tym, że Fallout 4 miałby pojawić się także na sprzętach poprzedniej generacji. Mamy ostateczną odpowiedź studia producenckiego.

Matt Grandstaff ze studia Bethesda jasno przekazał, że nie ma szans, aby Fallout 4 pojawił się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra jest projektowana z myślą o konsolach najnowszej generacji oraz komputerach osobistych. Na starszych sprzętach, produkcja w takiej formie po prostu nie mogłaby powstać ze względu na ograniczenia technologiczne.

Fallout 4 nie pojawi się na Xboksie 360 i PlayStation 3. Rzeczy, które teraz robimy, nigdy by nie zadziałały na tych sprzętach – dementuje wcześniejsze spekulacje Matt Grandstaff na łamach forum NeoGAF.

Dla przypomnienia dodamy, że Fallout 4 został oficjalnie zapowiedziany kilka dni temu. Gra powstaje z myślą o PlayStation 4, Xboksie One oraz PC. Do tej pory zostało przedstawionych kilka screenów oraz zwiastun gry. Więcej, czyli miedzy innymi filmik prezentujący rozgrywkę, ma być pokazane podczas targów E3 w Los Angeles w połowie czerwca tego roku.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: