Fallout 4 ładniejszy dzięki nowym teksturom. Pobierzecie?

Nie ma co ukrywać – Fallout 4 mógłby wyglądać o wiele lepiej już na starcie. Lecz od czego są moderzy?

Chcecie poprawić nieco pecetową wersję Fallout 4? Wizualne oblicze tytułu od Bethesdy sporo zyskuje dzięki kolejnym modom, wpadającym co jakiś czas do sieci. Dzisiaj prezentujemy dwa z nich, które warte są uwagi.

Pierwszy mod o nazwie Haul’d Out 4K został stworzony przez gracza DUST2DEATH. Jak sama nazwa programiku wskazuje, po jego instalacji część tekstur niskiej rozdzielczości zostanie podmieniona na odpowiedniki w jakości 4K. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają jeszcze trochę niewykorzystanego zapasu pamięci VRAM. Moda ściągniecie z tej strony, a poniżej zobaczycie, jak odmienia niektóre elementy świata Fallout 4 (galeria nr 1).

Druga modyfikacja – GraFix Texture Overhaul 2.1 – wyszła spod ręki modera o nicku koojinn. Podmienił on ponad 5,5 tys. plików w Fallout 4, na co poświęcił około 23 godzin pracy. Na czym polegają jego zmiany? W zasadzie poprawki sprowadzają się do podciągnięcia kontrastu/ostrości tekstur, przez co wyglądają lepiej, lecz nie nadwyrężają podzespołów naszych blaszaków. Moda pobierzecie tutaj, a w galerii nr 2 sprawdzicie, jak wygląda taki ostrzejszy Fallout 4.

Galeria 1

Galeria 2

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.