Fallout 4 – dobra wiadomość dla osób, które nie mają 400 godzin na granie

Jeśli wolicie klasyczne podejście do Fallouta i przeraża Was zapowiedziane budowanie bazy oraz rozbudowany crafting, możecie odetchnąć.

Demontowanie przedmiotów, składanie nowych, tworzenie schronienia i dbanie o to, by wróg nie przekroczył granic naszej bazy – pewnie niejeden gracz zaciera ręce, kiedy słyszy o takich nowościach, które znajdziemy w Fallout 4. A co z osobami, których przeraża ślęczenie nad bazą i nie chcą tracić na to czasu?

Twórcy uspokajają. – To jest całkowicie opcjonalne – zaznacza Pete Hines w rozmowie z serwisem GamesRadar. – Jeśli nie interesują Cię takie rzeczy, możesz po prostu zając się wątkiem głównym gry oraz zadaniami pobocznymi, ignorując to całe umacnianie schronienia – tłumaczy.

Deweloper dodaje, że rozbudowując bazę mamy oczywiście z tego korzyści, jak szybki dostęp do kupców, którzy się w niej osiedlają. W innym wypadku trzeba po prostu poszukać wędrownych handlarzy lub liczyć na przedmioty i łupy pozyskane w walce.

Według Hinesa możemy jednak przejść całe Fallout 4 i nawet nie odczuć, że brak rozbudowanego schronienia w czymś nam przeszkodził.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

42 Shares
Share42
+1
Tweet