Fallout 4 – budowanie bazy bardziej jak w Minecraft czy jak w Skyrim?

Bethesda wspominała już wcześniej, że budowanie bazy w Fallout 4 ma być bardzo rozbudowanym elementem gry. Do jakiego stopnia?

Ostatnio serwowaliśmy Wam blisko 20 ciekawostek na temat Fallout 4, dotyczących świata gry, przeciwników czy towarzyszy, którzy będą mogli między sobą flirtować. Teraz przyszła pora na kolejne szczegóły, tym razem dotyczące jednego, lecz bardzo ważnego aspektu gry.


Fallout 4 zaoferuje nam rozbudowany system rzemiosła oraz budowy własnej bazy, służącej m.in. jako schronienie. Rozbudowa domostwa ma być o wiele bardziej elastyczna i kreatywna niż dekorowanie domu w The Elder Scrolls V: Skyrim – wyjawił Pete Hines z Betchesdy na łamach serwisu GameSpot. Prawdę mówiąc, budowanie bazy w Fallout 4 będzie mieć więcej wspólnego z inną sławną grą.

– Podobnie jak w Minecraft możesz być noobem i zbudować małe “coś”. Lecz możesz również zaszaleć i przebudować całkowicie przestrzeń gry – tłumaczy Pete Hines. Dodaje, że nic nie stoi na przeszkodzi, by zbudować np. statek kosmiczny Tardis (przypominający budkę policyjną) z Doctor Who, używając dostępnych w świecie gry przedmiotów i będzie on wyglądał dokładnie tak samo, jak we wspomnianym serialu.

Po wybudowaniu murów, wstawiamy drzwi, okna, na podłogę rzucamy materac. Pełna dowolność. Później można zastawić pułapki wokół terenu, które zlikwidują (lub przynajmniej uszkodzą) nadciągających wrogów. Nasze schronienie może się rozrosnąć do niewielkiej osady, w której schronimy się nie tylko my, lecz również inni ludzie, szukający spokojnego kąta do spania.

Poniżej przypominamy filmik z E3 2015, który traktuje właśnie o rozbudowie bazy w Fallout 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

35 Shares
Share35
+1
Tweet