Po 13 latach, Fallout 3 pozbył się swojego wielkiego problemu na PC

Fallout 3 - grafika
PC

Betehsda załatała swój stareńki tytuł po kilkunastu latach. Fallout 3 zadziała nieco sprawniej na komputerach z systemem Windows.

Wszystko przez zrezygnowanie ze wsparcia Games For Windows Live. Skasowana w 2014 roku usługa nigdy nie cieszyła się popularnością, a dodatkowo potrafiła napsuć graczom krwi. Wszystkiemu winny był koszmarny interfejs, a także liczne problemy związane z korzystaniem z rozwiązania

Trzeci Fallout uruchomi się od teraz bez GFWL. Jeśli macie grę na swoich dyskach, twórcy zalecają ponowną instalację. Pomoże to w pozbyciu się jakichkolwiek problemów związanych z obecnością Games For Windows Live w plikach.

Fallout 3: Game of the Year Edition został zaktualizowany i nie instaluje już Games for Windows Live. Jeśli Fallout 3 był wcześniej zainstalowany na Steamie, sugerujemy odinstalowanie i ponowne zainstalowanie tytułu.
Gra nie wymaga już Games for Windows Live i będzie można ją teraz uruchomić.

– czytamy w opisie najnowszej aktualizacji gry

Usunięcie GFWL to świetna wiadomość dla graczy PeCetowych, którzy chcieli nadrobić F3 po latach. Do tej pory bezproblemowe uruchomienie gry na Windows 10 wymagało modowania lub innych, dodatkowych rozwiązań. Pozbycie się usługi Microsoftu z plików powinno też nieco usprawnić działanie gry na nowszych systemach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie