Facebook z umową na nowe Asasyny i Splinter Cell w wersjach VR?

W sieci pojawiły się nieoficjalne wieści o porozumieniu, jakie Facebook rzekomo podpisał z Ubisoftem.

Facebook zdobył prawa do stworzenia nowych części Splinter Cell i Assassin’s Creed, które powstaną specjalnie dla gogli Oculus Rift – donosi serwis The Information, powołując się na własnych informatorów.

W rozmowy pomiędzy Facebookiem a Ubisoftem był zaangażowany ponoć sam Mark Zuckerberg, czyli właściciel popularnego serwisu społecznościowego. Jego celem jest dotarcie z goglami Oculus Rift do kolejnych odbiorców, a Splinter Cell VR oraz Assassin’s Creed VR mają w tym pomóc.

Nie wiadomo, ile prawdy jest w przedstawionych przez The Information rewelacjach, dlatego prosimy podchodzić do nich z odpowiednim dystansem. Jesteśmy jednak bardzo ciekawi, jak dysponująca dużym budżetem firma poradziłaby sobie z przeniesieniem Asasynów do wirtualnej rzeczywistości. Bardzo długo czekamy też na zapowiedź nowej odsłony Splinter Cell. Tutaj wieści o rzekomej wersji VR nie każdego z pewnością zadowolą – w końcu chcielibyśmy otrzymać porządną odsłonę na wszystkie platformy…

Ubisoft stawia jednak na nowinki i chce iść z duchem czasu, zatem kto wie, czy taka umowa nie byłaby sprawdzeniem, jak kultowe marki poradzą sobie w wirtualnym wymiarze.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.