Euro Truck Simulator 2: Heart of Russia wstrzymane. Deweloper wspiera Ukrainę

Euro Truck Simulator 2 rezygnuje z Heart of Russia
Newsy PC

Heart of Russia, czyli planowane DLC do Euro Truck Simulator 2, zostało anulowane. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że studio było bardzo blisko ukończenia dodatku.

24 lutego, a więc w pierwszym dniu inwazji Rosji na Ukrainę, studio SCS Software informowało, że prace nad nowym DLC nie powinny zająć więcej niż 6-8 tygodni. Od tamtego czasu minęło już jednak trochę więcej, a nowych wieści brakowało. Dziś już wiemy, że dodatek się nie ukaże:

„Tworząc nasze gry, staramy się być tak apolityczni, jak to tylko możliwe, chroniąc graczy na całym świecie przed codziennymi kontrowersjami. Lubimy myśleć, że nasza wspólna pasja do symulacji ciężarówek pozwala ludziom się łączyć, odwiedzić w pokoju sąsiedni kraj i cieszyć się wspólną pasją, zamiast pozwalać, aby coś nas rozdzieliło. Ponieważ nasze DLC, Heart of Russia, dotyczy Rosji bezpośrednio, ze względu na tak wielu cierpiących ludzi zdecydowaliśmy się nie wydawać DLC, aby nie postrzegano go jako wsparcia lub wyrazu tolerancji dla agresji.”

– wyjaśnili twórcy na swoim blogu.

Deweloperzy Euro Truck Simulator 2 mówią, że nie rezygnują całkowicie z wydania Heart of Russia. Przedstawienie nowego dodatku jest jak najbardziej możliwe w przyszłości; najpierw jednak wojna musi się zakończyć. Niestety jak na razie nic nie wskazuje na to, by rosyjskie wojska miały wycofać się z terenu Ukrainy.

SCS Software od początku konfliktu wyrażało poparcie dla Ukrainy. Już w marcu Czesi poinformowali o wydaniu nowej paczki nawiązującej do ukraińskiej flagi i charakterystycznych motywów państwa. Paczka jest nadal dostępna na Steamie, a dochód z jej sprzedaży w 100% przeznaczono na wsparcie zaatakowanego kraju.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie