Na tę datę czeka wielu fanów strzelania. Jest przybliżony termin!

Na tę datę czeka wielu fanów strzelania. Jest przybliżony termin!
Newsy PC

Popularna hybryda gatunków MMO i FPS wchodzi w nową fazę testów.

Battlestate Games ogłosiło, że Escape from Tarkov, realistyczna gra militarna, będąca hybrydą gatunków MMO i FPS, w lipcu wejdzie w etap zamkniętych beta testów. Kolejna faza projektu będzie dostępna dla wszystkich obecnych oraz przyszłych posiadaczy gry zakupionej w przedsprzedaży.

CBT zaoferuje graczom m.in.: nowe funkcje rozgrywki, mapy i części broni, dodatkową zawartość, lepszą optymalizację, poprawiony balans ekonomii oraz nowatorski system ubezpieczenia ekwipunku gracza. Dodatkowo, do gry trafi Peacemaker, kupiec, który umożliwi fanom Escape from Tarkov zakup zachodniej broni oraz sprzętu.

Nowe funkcje gry dostępne od zamkniętej wersji beta:

  • Ubezpieczenie – wykorzystując wewnętrzną walutę gry, gracze będą mogli ubezpieczyć swoją broń i sprzęt, zwiększając szanse na ich odzyskanie po śmierci,
  • Łupy i gospodarka – CBT zaoferuje graczom nowego handlarza bronią, możliwość kupna nowego sprzętu i środków medycznych oraz inne przydatne obiekty, którymi będzie można handlować. Wprowadzenie balansu ekonomicznego oznacza, że ​​przedmioty zostaną udostępnione na rynku wymiany oraz w łupach do zdobycia w oparciu o ich popularność i rzadkość w systemie ekonomicznym gry,
  • Broń – kolejny etap testów wprowadzi nowe części uzbrojenia oraz broni i dodatkową amunicję, rozszerzając tysiące obecnych opcji personalizacji. Dodany zostanie klasyczny pistolet maszynowy MP5, który pozwoli graczom jeszcze bardziej dostosować się do warunków panujących na polu bitwy,
  • Nowe lokacje – na początku zamkniętych beta testów w grze będą dostępne cztery mapy oferujące inny rodzaj oraz rozmiar terenu: Customs, Woods, Factory i Shoreline. Lokacja Shoreline to najnowszy element rozgrywki i największa mapa, która pojawi się w CBT,
  • Ogólny czat – wraz z CBT w grze pojawią się kanały komunikacji dostępne dla wszystkich przebywających w grze, które umożliwią graczom wymianę przydatnych informacji oraz gromadzenie się w celu organizowania potyczek.

Lokacja Shoreline

Deweloperzy z Battlestate Studio, przygotowując się do startu zamkniętych beta testów Escape from Tarkov, poświęcili dużo czasu na optymalizację oraz korektę animacji i mechaniki gry oraz wewnętrznych modułów systemu. Dodatkowo, gra zostanie zaktualizowana przy wykorzystaniu bieżącej wersji silnika Unity, który pozwoli EFT w pełni korzystać z przewagi DirectX 11 oraz innych dobrodziejstw oferowanych przez silnik.

Escape from Tarkov to gra MMO utrzymywana w klimatach militarnych. Wykorzystuje ona elementy gatunków FPS oraz RPG. Fabuła rozgrywki została umiejscowiona w rosyjskim mieście Tarkov, na które została nałożona blokada komunikacyjna. Chaos, który pojawił się na ulicach Tarkova w związku z odcięciem miasta od reszty cywilizacji sprawia, że cała lokacja staje się zurbanizowanym polem bitwy, na którym prywatni kontraktorzy walczą o wpływy i władzę.

Produkcja rosyjskiego studia Battlestate to symulator walki, który oferuje wciągającą rozgrywkę oraz pozwala graczom poczuć na własnej skórze rzeczywistość otoczenia. Fani tytułu mogą personalizować swój ekwipunek, tworząc niemal nieograniczone, choć realistyczne kombinacje cech broni. Broń podlega nie tylko opcjom dostosowywania, ale także traci swoje właściwości – w zależności od tego, jak często jest użytkowana przez gracza.

Aby wziąć udział w zamkniętych beta testach Escape from Tarkov należy zakupić preorder gry korzystając z oficjalnej strony tytułu.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie