Escape from Tarkov – testy gry dla osób z zasobnym portfelem

Escape from Tarkov – testy gry dla osób z zasobnym portfelem
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Oczekiwana strzelanina wkracza w fazę zamkniętych testów alpha.

Escape from Tarkov może okazać się naprawdę ciekawą propozycją od studia Battlestate Games. Tytuł ma połączyć w sobie sieciową strzelaninę FPS/TPS z elementami RPG i domieszką survivalu. Co ciekawe, mamy otrzymać również rozbudowaną fabułę skupiającą się na skandalu politycznym, który doprowadził do wybuchu konfliktu zbrojnego pomiędzy korporacją Terra Group, a władzami Rosji.

Niektórzy gracze będą mogli już 4 sierpnia przystąpić do zamkniętej alphy Escape from Tarkov i sprawdzić, jak tytuł prezentuje się na obecnym etapie produkcji. Deweloperzy zaznaczają na oficjalnej stronie gry, że celem testów będzie sprawdzenie podstawowych mechanik rozgrywki pod dużym obciążeniem serwerów, sprawdzenie możliwych błędów w lokacjach oraz identyfikacja – i co za tym idzie naprawa – potencjalnych bugów, które mogą wystąpić zarówno podczas gry sieciowej jak i offline.

Jak wspomnieliśmy, dostęp do testów będzie zamknięty i otrzymają do niego dostęp jedynie wybrańcy. Każdy, kto wydał około 480 zł na limitowaną wersję przedpremierową Escape from Tarkov, ma zagwarantowane wejście do alphy. Jeśli ktoś wyłożył około 350 zł lub 250 zł na jeden z tańszych pre-orderów, ma odpowiednio 50 lub 25 procent szans, że zostanie wpuszczony na testowy poligon produkcji. Jak zatem widzicie, możliwość sprawdzenia produkcji przed premierą kosztuje całkiem sporo.

Battlestate Games zaznacza ponadto, że dostęp do alphy będzie falowy i liczy się data zakupu wersji przedpremierowej Escape from Tarkov. Na samym początku klucze otrzymają osoby, które jako pierwsze złożyły pre-order, następnie ci co nieco później itd. Dostępy powinny zostać rozdane wszystkim osobom w ciągu 2 tygodni od startu testów.

Deweloperzy zaznaczają, że testowana wersja gry nie jest ostateczna i możemy spodziewać się pewnych problemów również pod względem optymalizacji, która wciąż jest poprawiana. Napotkane bugi mają być na bieżąco likwidowane. Oprócz tego sukcesywnie w grze będzie się pojawiać nowa zawartość oraz funkcje. Ponadto gracze powinni się spodziewać regularnego resetowania postępów swojej postaci, przestojów w działaniu serwerów oraz aktualizacji rozgrywki.

Jaka część gry zostanie udostępniona podczas testów? Listę broni, funkcji oraz lokacji przedstawiono na oficjalnej stronie Escape from Tarkov.

Przypominamy, że Escape from Tarkov szykowane jest na razie jedynie na PC, choć jeszcze nie wiemy, kiedy tytuł konkretnie pojawi się w sprzedaży. Po wydaniu na blaszaki możliwe są wersje konsolowe (PlayStation 4 i Xbox One).

Escape from Tarkov sporo czerpie z RPG

Co ciekawe, tytuł będzie posiadać rozbudowany system rozwoju postaci, przypominający to, co możemy zobaczyć w niektórych grach RPG, m.in. w świetnej serii The Elder Scrolls.

Nasz żołnierz będzie posiadał umiejętności podzielone na pięć grup: bojowe, fizyczne, praktyczne, umysłowe i specjalne. Żeby awansować w którejś z nich na wyższy poziom, trzeba będzie po prostu często wykonywać daną czynność (np. załatwianie przeciwników w walce wręcz). Odwrotnie – jeśli przestaniemy korzystać z danej zdolności, nasza postać zacznie ją zapominać, więc będzie coraz słabsza w danej dziedzinie (do pewnego poziomu). Przy awansie na wyższy poziom, będziemy mogli dodatkowo rozwinąć jedną wybraną umiejętność.

Dana umiejętność dopakowana maksymalnie zapewni nam ekstra bonusy, zatem warto będzie specjalizować się w określonych technikach, by np. zabijać wroga jednym dźgnięciem noża.

Escape from Tarkov – nowe screeny

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie