Escape from Tarkov – pobiegamy również z bronią białą. Trzy minuty z ostatnich testów alpha

Escape from Tarkov – pobiegamy również z bronią białą. Trzy minuty z ostatnich testów alpha
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Aż chciałoby się już zagrać!

Studio Battlestate Games wciąż testuje swoją produkcję i wypuszcza kolejne materiały, które tylko podsycają ogień pod paleniskiem.

Tym razem otrzymaliśmy ponad trzy minuty konkretnego strzelania, choć w jednej ze scen pojawia się również broń biała. Niestety nie pokazano jej w akcji, ale sądząc po samym wyglądzie można się domyślić, że można nią zarówno rąbać oraz tłuc, w zależności od humoru. Dodatkowo mamy możliwość podejrzenia, jak wygląda zła pogoda w Escape from Tarkov, zajrzymy do kilku hangarów i powłóczymy się bo otwartych przestrzeniach.

Sama broń palna została potraktowana w Escape from Tarkov bardzo poważnie i dostaniemy sporo możliwości jej rozbudowy, co mogliśmy zresztą zobaczyć na jednym z poprzednich filmików, który również przypominamy poniżej.

Gra jest szykowana na razie jedynie na PC, choć jeszcze nie wiemy, kiedy konkretnie pojawi się w sprzedaży. Po wydaniu na blaszaki możliwe są wersje konsolowe (PlayStation 4Xbox One).

Escape from Tarkov pozwoli nieźle dostosować broń

Jeśli czekacie na Escape from Tarkov, mamy dla Was ciekawy materiał skupiający się na opcjach broni. Jak zobaczycie na poniższym filmiku, twórcy gry przyłożyli się naprawdę porządnie do tego aspektu produkcji, zatem będzie sporo zabawy nie tylko przy strzelaniu, lecz również przy ulepszaniu oręża.

Żeby na samych opcjach się nie skończyło, na samym końcu trailera zobaczycie kilka spluw w akcji. Oj będzie się działo!

Przypominamy, że Escape from Tarkov ma połączyć w sobie sieciową strzelaninę FPS/TPS z elementami RPG i domieszką survivalu. Co ciekawe, mamy otrzymać również rozbudowaną fabułę skupiającą się na skandalu politycznym, który doprowadził do wybuchu konfliktu zbrojnego pomiędzy korporacją Terra Group, a władzami Rosji.

Escape from Tarkov – mroczne wnętrza i zmienne warunki na nowych screenach

Deweloper podzielił się nowymi screenami, na których możemy zobaczyć kilka wnętrz oświetlanych latarką, świecami czy też wpadającym przez uchylone wrota dziennym światłem. Świat Escape from Tarkov jest naprawdę brudny, zdewastowany i potrafi być mroczny. Gdyby cisnąć do niego kilka bestii czy żywych trupów, mielibyśmy nawet niezłą arenę zdarzeń dla niejednego horroru. Gra otrzyma system dnia i nocy, będą również odmienne stany pogodowe, jak mgła, którą również możemy ujrzeć na jednym z poniższych obrazków. Pamiętajcie jednak, że tytuł nadal znajduje się w wersji alpha, zatem wizualnie może się jeszcze lekko zmienić (oby na lepsze!).

Co ciekawe, tytuł będzie posiadać rozbudowany system rozwoju postaci, przypominający to, co możemy zobaczyć w niektórych grach RPG, m.in. w świetnej serii The Elder Scrolls.

Nasz żołnierz będzie posiadał umiejętności podzielone na pięć grup: bojowe, fizyczne, praktyczne, umysłowe i specjalne. Żeby awansować w którejś z nich na wyższy poziom, trzeba będzie po prostu często wykonywać daną czynność (np. załatwianie przeciwników w walce wręcz). Odwrotnie – jeśli przestaniemy korzystać z danej zdolności, nasza postać zacznie ją zapominać, więc będzie coraz słabsza w danej dziedzinie (do pewnego poziomu). Przy awansie na wyższy poziom, będziemy mogli dodatkowo rozwinąć jedną wybraną umiejętność.

Dana umiejętność dopakowana maksymalnie zapewni nam ekstra bonusy, zatem warto będzie specjalizować się w określonych technikach, by np. zabijać wroga jednym dźgnięciem noża.

Escape from Tarkov szykowane jest na PC, choć zespół Battlestate Games nie wyklucza, że zajmie się również wersją na konsole obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery nie została niestety jeszcze określona.

Escape from Tarkov – nowe screeny

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie