Epic Games wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji, ale nie zablokuje tam swojego launchera

Epic Games - logo
PC

Epic Games ogłosiło, że nie będzie sprzedawać gier w Rosji. Firma nie zamierza jednak blokować swojego launchera w tym regionie.

Epic opublikowało oświadczenie, w którym informuje, że wstrzymuje sprzedaż w Rosji. Nie ujawniono jednak czy dotyczy to gier na platformie Epic czy tylko produkcji tego wydanych przez tę firmę i czy ograniczenia dotkną też mikropłatności, na przykład, w Fortnite. Firma nie zamierza jednak blokować swojego launchera w Rosji, ponieważ uważa, że powinno się trzymać „wszystkie linie dialogu otwarte”.

Firma Epic wstrzymuje handel z Rosją w naszych grach w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę. Nie blokujemy dostępu z tego samego powodu, dla którego inne narzędzia komunikacji pozostają online: wolny świat powinien utrzymywać wszystkie linie dialogu otwarte.

– czytamy w ogłoszeniu Epic Games

Ogłoszenie Epic Games pojawiło się niedługo po podobnym oświadczeniu Activision Blizzard. Twórcy takich hitów jak Call of Duty, Diablo i World of Warcraft całkowicie wycofali się ze sprzedaży gier na rosyjskim rynku na czas trwania konfliktu.

Na inwazję Rosji na Ukrainę zareagowali też inni duzi deweloperzy. Sprzedaż swoich produktów w Rosji (i w niektórych przypadkach na Białorusi) wstrzymały takie firmy jak Bloober Team, CD Projekt, Electronic Arts i Microsoft.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie