Następne wielkie nazwiska w Death Stranding

Norman Reedus i Mads Mikkelsen to nie koniec listy gwiazd, które pojawią się w Death Stranding. Do obsady dołączą jeszcze znani z innych produkcji świata gamedevu: Emily O`Brien oraz Troy Baker.

Polityka marketingowa Hideo Kojimy nasuwa na myśl działania związane z naszym rodzimym Cyberpunkiem 2077. Niby już czujemy zapach gameplayu, ale za chwilę okazuje się, że przyjdzie nam jeszcze na wszystko poczekać. Niby już coś na temat produkcji wiemy, ale jednak jeszcze nie wiemy niczego. Kojima bardzo delikatnie zarządza wypustem informacji na temat Death Stranding i nieczęsto rzuca fanom jakiś łakomy kąsek dotyczący gry.

Reedus, Mikkelsen oraz…

Tym razem strzępek informacji dotyczy poszerzenia obsady aktorskiej gry. Do Normana Reedusa i Madsa Mikkelsena dołączy znana z przygodówki Telltale Games pt. Batman – Emily O’Brien. Drugą postacią będzie Troy Baker pracujący przy takich tytułach jak BioShock Infinite, The Last of Us czy Uncharted 4: Among Thieves. Na brak profesjonalistów jak widać nie będziemy narzekać. Gra zbiera wokół siebie naprawdę najlepszych.

Ekipa Death Stranding się powiększa.

PlayStation 4 Exclusive Death Stranding – data premiery

Z końcem 2017 roku Kojima w wywiedzie dla PlayStation informował fanów, że produkcja tytułu idzie gładko i bezproblemowo. Sony przyznało także, że nigdy nie widziało ludzi pracujących w tak szalonym tempie. Hideo Kojima planuje zaskoczyć wszystkich jeszcze w 2018 roku. Choć obecnie nie znamy daty premiery to zanosi się, że Kojima Productions chce zadziwić nas czymś, czego jeszcze dotąd nie widzieliśmy. Być może będzie to coś tak przyziemnego jak pierwszy gameplay lub wymagania sprzętowe, jednak znając pana Hideo nasze przypuszczenia z pewnością okażą się bezpodstawne. Wśród wszystkich tych tajemnic wiemy na pewno, że w Death Stranding zagramy jeszcze na PlayStation 4. Kojima obiecuje, że gra ukaże się na obecnej generacji konsoli i nic tego nie zmieni. Daleko idące przypuszczenia mogą więc zwiastować, że grę dostaniemy maksymalnie do 2020 roku. Według przewidywań branżowego analityka Michaela Pachtera, PlayStation 5 powinno pojawić się właśnie z 2020 rokiem.

Aby zabić czas upływający na oczekiwaniu Death Stranding, zawsze można po raz kolejny obejrzeć ubiegłoroczny zwiastun gry:

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.