Elektronika na komunię — co sprawdzi się na prezent?

Elektronika na komunię — co sprawdzi się na prezent?
PG Exclusive Poradniki

Zbliża się maj. Miesiąc, w którym tradycyjnie organizowane są komunie święte. Nie masz jeszcze wybranego prezentu? Trafiłeś w dobre miejsce! Poniżej zestawiliśmy ze sobą najlepsze (naszym zdaniem) propozycje elektroniki na komunię. Od komputerów do gier, aż po hulajnogi elektryczne. Kto wie, może uda nam się Ciebie zainspirować?

Laptop gamingowy — dla zapalonego gracza

Komputer gamingowy to prezent idealny dla każdego dziecka, które choć trochę interesuje się tematyką gier komputerowych. Z tego prezentu z reguły bardziej zadowoleni są chłopcy, jednak dziewczynki od czasu do czasu też lubią w coś zagrać. Zakup stacjonarnego komputera do gier wiąże się jednak też z wyborem monitora, klawiatury, myszki, głośników, słuchawek… na co możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu.

Z tego powodu zamiast komputera stacjonarnego polecamy Ci dobry laptop gamingowy. Odpada Ci bowiem zakup monitora, klawiatury i głośników. Produkowane w dzisiejszych czasach laptopy do gier są coraz bardziej wydajne, i powoli zaczynają stawać na równi z komputerami stacjonarnymi. Na dodatek są one łatwo przenośne, tak więc jeśli komunijny solenizant dużo podróżuje — to laptop do gier będzie dla niego prezentem idealnym.

iPad od Apple — tablet z najwyższej półki

Z jakiegoś powodu sprzęt komputerowy odpada? Świetną alternatywą może być iPad od Apple, który przez wielu uważany jest za najlepszy tablet dostępny na rynku. O producencie z nadgryzionym jabłkiem krążą skrajne opinie, jednak jest to sprzęt godny polecenia. Dzięki wydajnemu procesorowi i sporej pamięci RAM możliwe jest korzystanie nawet z najbardziej wymagających aplikacji i gier.

Oprócz tego, iPad świetnie nadaje się do surfowania po internecie i rozmawiania ze znajomymi. To doskonały prezent dla dziecka, które posiada już dobry sprzęt komputerowy i niepotrzebny jest mu żaden upgrade. Tablety od Apple dostępne są w dość sporych widełkach cenowych: od około 2 tysięcy, aż do ponad 5 tysięcy złotych. Tak więc iPad może być prezentem zarówno dla Twojego własnego dziecka, jak i dalszego kuzyna.

Pozostała elektronika na komunię dla dziecka

Prezentem na komunię może być praktycznie wszystko. Poniżej zebraliśmy jeszcze kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę:

Smartfon. Dzieci w wieku 8-9 lat stają się bardziej samodzielne, dlatego przyda im się dobry telefon komórkowy. Jest to urządzenie zarówno praktyczne (np. możliwość zadzwonienia do rodziców w razie konieczności), jak i rozrywkowe (do wyboru jest całe mnóstwo gier mobilnych).

Smartwatch. To z kolei propozycja dla bardziej ruchliwych dzieciaków. Taki sprzęt może być świetnym motywatorem do uprawiania sportu (np. do pobicia swojego rekordu w przebiegniętym dystansie). Pamiętaj, że zegarek sportowy to nadal zegarek, dlatego oprócz motywacji do prowadzenia zdrowego stylu życia jest też użyteczny w życiu codziennym (pozwala np. na sprawdzenie godziny w szkole).

Hulajnoga elektryczna. Zgodnie z prawem dziecko poniżej 10 roku życia nie może poruszać się hulajnogą elektryczną po drodze publicznej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uczyć dziecko jazdy na terenie prywatnym. A gdy osiągnie ono już wymagany wiek — będzie mogło samodzielnie dojeżdżać pojazdem do szkoły (jeśli posiada kartę rowerową).

Aparat natychmiastowy. Dziecko interesuje się robieniem zdjęć? Tego typu prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Funkcja natychmiastowego wydruku powinna zachwycić każdego amatora fotografii.

Do innych wartych uwagi urządzeń elektronicznych zaliczyć możemy też tablety graficzne, fotele gamingowe czy konsole do gier (typu xbox czy ps). Jednak ostateczny wybór zależy głównie od zainteresowań dziecka przystępującego do komunii.

Prezent na komunię dla dziecka

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru całe mnóstwo elektroniki, która świetnie sprawdzi się jako prezent na komunię dla dziecka. Od potężnych komputerów gamingowych, aż po lekkie smartwatche.

Pamiętaj, że każde dziecko ma swoje własne zainteresowania, i to właśnie na ich podstawie powinieneś wybrać prezent. Dron? Czytnik e-booków?A może konsola w stylu retro? Możliwości jest całe mnóstwo. Życzymy udanych zakupów!

Źródło: Materiał sponsorowany Komputronik.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie