Wyjątkowy pomysł popularnego streamera. Za każdy zgon w Elden Ring – wpłata na Ukrainę

Hasanabi gra w Elden Ring
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Hasanabi, popularny amerykański streamer, wpadł na wyjątkowy pomysł. Za każdy zgon w Elden Ring postanowił wpłacić pieniądze na rzecz Ukrainy.

Problem w tym, że gracz staje się coraz lepszy…

Charytatywna akcja w Elden Ring

Elden Ring grą trudną jest – to fakt. Jej twórca zdążył już za to przeprosić i wyjaśnić, jak potoczą się dalsze losy From Software. I choć nie wszyscy są fanami idei soulslike, okazuje się, iż można ją wykorzystać w świetny sposób. Właśnie na taki pomysł wpadł amerykański streamer.

Hasanabi, bo taką ma ksywkę, postanowił transmitować na żywo swoje zmagania z Elden Ring. Najnowsza produkcja From Software ma do siebie to, że umieranie jest nieodłączną częścią zabawy, z czego można zrobić pożytek. Streamer postanowił za każdy zgon wpłacać 10 dolarów na rzecz CARE, organizacji pomagającej poszkodowanym przez rosyjską agresję.

Idea najwyraźniej odniosła spory sukces, gdyż zdążył on już uzbierać… 158 tysięcy dolarów. To spora suma, ale nie oznacza wcale, że jest on tak słaby w ER. Lwią częścią wpłat są też dodatkowe płatności realizowane przez widzów.

Hasanabi wyjawił, iż będzie realizował swój pomysł dalej, ale chyba musi go nieco zmienić. Uznał, że stał się już znacznie lepszy w grze, a co za tym idzie – umiera rzadziej. Być może teraz wpłata za… każdego pokonanego wroga? Zobaczymy, co wymyśli następnym razem.

Streamer zdążył również przeprosić za wcześniejsze niejednoznaczne wpisy na temat rosyjskiej napaści. Wyjaśnia, iż wspiera Ukrainę i chce pomóc potrzebującym.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie