Wydawca Elden Ring ma ambitny plan na grę. Przewiduje spory sukces

Elden Ring - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wydawca Elden Ring potwierdził swoje plany wobec sprzedaży gry. Bandai Namco przewiduje, że tytuł będzie sporym sukcesem finansowym. Już teraz zreszta przyjął się ciepło wśród graczy.

Firma przewiduje, że gra sprzeda się w liczbie 4 milionów egzemplarzy do końca roku fiskalnego, a więc do końca marca 2022 roku. Premierę przewidziano na luty 2022 roku, więc tytuł musiałby sprzedać całkiem sporo kopii w ciągu miesiąca od premiery.

Jeśli chodzi o przyszłe główne tytuły, planujemy wydać Elden Ring w lutym 2022 roku. Gra zebrała spory poklask od branży i fanów gier, zdobywając liczne nagrody na europejskich imprezach jeszcze przed premierą, i oczekuje się, że do końca bieżącego roku fiskalnego sprzeda się w liczbie 4 milionów egzemplarzy.

– poinformowało Bandai Namco
Źródło cytatu: TwistedVoxel

Choć 4 miliony kopii to dość dużo, nie jest to nic nieosiągalnego. Poprzednia gra From Software, Sekiro: Shadows Die Twice, sprzedała się w liczbie 3.8 miliona egzemplarzy w ciągu czterech miesięcy od premiery. Elden Ring zdaje się cieszyć jeszcze większym rozgłosem wśród graczy i jest też bardziej przystępnym dla przeciętnego odbiorcy tytułem. Dodatkowo marketing produkcji sporo zyskuje dzięki współpracy From Software z Georgem R. R. Martinem, czyli twórcą słynnej Pieśni lodu i ognia, na której podstawie powstał serial Gra o Tron.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie