Znamy rozmiar Elden Ring na PS5. Wasze dyski SSD nie mają na co narzekać

Elden Ring - zrzut ekranu
PS5

Premiera Elden Ring tuż za rogiem i do sieci wypłynął dokładny rozmiar gry na PlayStation 5. Na szczęście tytuł nie zajmie dużo miejsca na naszych konsolach.

Elden Ring w wersji na PS5 zajmie dokładnie 44.472 GB miejsca na dysku – informuje PlayStation Game Size. Jest to jednak rozmiar bez premierowej aktualizacji, więc ostatecznie produkcja może zająć nieco więcej miejsca. Konkrety poznamy dopiero bliżej premiery.

Dodatkowo From Software zadbało o dodanie możliwości wcześniejszego pobrania gry. Tytuł ma premierę 25 lutego, ale pobierzemy go już 23 lutego. Jeśli macie powolny internet i chcecie rozpocząć rozgrywkę w chwili debiutu, ta opcja może Wam się bardzo przydać.

Miejcie na uwadze, że wspomniany rozmiar i termin startu pre-loadu dotyczą tylko wersji gry na PlayStation 5. Elden Ring może zająć mniej lub więcej miejsca na PC, PlayStation 4, Xbox One i Xbox Series X oraz S. Nie zdziwię się jednak, jeśli wersja na PS5 będzie tą najlżejszą, bowiem konsola posiada system kompresji plików Kraken, który potrafi “odchudzić” niektóre tytuły o kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt gigabajtów.

Najnowsza produkcja From Software ukaże się 25 lutego 2022 roku. Zagramy na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie