Gracz spróbował przejść Elden Ring przy pomocy wyłącznie pośladków

Elden Ring - postać w bieliźnie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Scena speedrunnerska praktycznie każdej gry to niezwykle szalone miejsce pełne jeszcze bardziej szalonych pomysłów. Dziś o pewnym śmiałku, który stwierdził, że pokona Elden Ring przy pomocy przysłowiowych „4 liter”.

Społeczność fanów wszelkich Soulslike’ów powinna znać taką osobistość jak Disortion2. Entuzjasta ekstremalnego ogrywania gier tym razem postanowił przejść Elden Ring wyłącznie przy pomocy ataku Ground Slam, który pozwala z zawrotną prędkością zgniatać wszystko pod pupą gracza.

Disortion2 wziął sobie za cel pokonanie każdego kluczowego bossa gry, a nie każdego z ponad kilkuset dostępnych w całym świecie stworzonym przez From Software. Mimo to, trzeba przyznać, że jego osiągnięcie jest czymś na swój sposób niesamowitym. W końcu niecodziennie widzi się kogoś, kto gra lepiej przy pomocy pośladków bohatera od większości graczy cieszących się z rozgrywki w nieco bardziej normalny sposób.

Na początku walk trzeba było wesprzeć się pomocnymi buffami. Bez wzmocnienia obrony lub ataku mogłoby być ciężko, co i tak w przypadku końcowych bossów dawało się we znaki. Mimo to, Disortion2 ostatecznie przeszedł grę, korzystając wyłącznie z końca pleców jego postaci.

Jak wspominałem, scena speedrunnerska ma zwykle masę ciekawych pomysłów na to, jak przejść gry. Poza omawianym „butt slamem” warto także wymienić m.in. pokonanie ostatniego bossa przy pomocy bananów. To niezwykłe dokonanie również zostało udokumentowane na wideo, a więcej na jego temat dowiecie się, przechodząc tutaj.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie