George R. R. Martin kończy z milczeniem o Elden Ring. “Wygląda to niesamowicie”

George R. R. Martin i Elden Ring
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Historia świata Elden Ring była współtworzona przez George’a R. R. Martina, czyli twórcę Pieśni lodu i ognia, na której bazuje Gra o Tron. Autor dość rzadko wspominał o grze From Software. Teraz, chwilę przed premierą, postanowił zabrać głos.

Pisarz opowiedział o tym, jakie ma podejście do gier wideo. Okazuje się, że Martin grał kiedyś w tytuły strategiczne, ale na tym w gruncie rzeczy kończy się jego zaangażowanie w świat wirtualnej rozrywki. Dodatkowo Martin opowiedział o tym, jaki miał wkład w produkcję Elden Ring

Gry wideo nie są za bardzo dla mnie – och, grałem kiedyś w parę, głównie gry strategiczne, chociażby w Railroad Tycoon, Romance of the Three Kingdoms i Masters of Orion, ale ta oferta była zbyt ekscytująca, aby ją odrzucić.

Miyazaki i jego zespół z From Software robili przełomowe rzeczy z przepiękną grafiką, a ode mnie chcieli tylko odrobiny budowania świata: głębokiego, mrocznego, budzącego oddźwięk świata, który posłużyłby jako fundament dla gry, którą planowali stworzyć.

– napisał George R. R. Martin na swoim blogu

George R. R. Martin stwierdził, że gry wideo są “większe” od filmów. Autor nie kryje też ekscytacji nadchodzącym tytułem From Software – wspomniał, że gra wygląda “niesamowicie”.

Zrobiłem więc swoje i przekazałem moim nowym przyjaciołom w Japonii, a oni się tym zajęli. I tak mijały lata. Gry wideo są dziś tak duże jak filmy (a nawet większe)… a ich tworzenie trwa tak samo długo.
Ale dzień Elden Ring jest wreszcie na wyciągnięcie ręki.
I muszę przyznać, że wygląda to niesamowicie.

Dalsza część wpisu

Miło, że Martin wreszcie powiedział coś na temat gry. Do tej pory był zaskakująco cicho w sprawie produkcji From Software. Dobrze, że postanowił powiedzieć coś więcej przed premierą.

Elden Ring zadebiutuje 25 lutego na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie