Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

eFootball PES 2021: Konami podpisało umowę z AS Romą

Klub piłkarski AS Roma od dziś stał się partnerem Konami. Udzielone na wyłączność licencje uatrakcyjnią rozgrywki w eFootball PES 2021.

Przedstawiciele Konami poinformowali o rozpoczęciu partnerstwa z władzami włoskiego zespołu AS Roma. Producent serii eFootball PES 2021 otrzymał licencję na wyłączność, dzięki czemu tylko w ich grze zobaczymy stadion Giallorissi (piękny Stadio Olimpico), oficjalny herb drużyny i stroje piłkarzy. Wisienką na torcie będzie prawidłowa nazwa zespołu widniejąca w menu gry.

Mamy długą historię mistrzostwa we włoskim futbolu poprzez serię eFootball PES i jesteśmy dumni, że AS Roma jest najnowszym zespołem, który dołączył do tego dziedzictwa. Tegoroczne PES 2021 będzie jedyną grą wideo na konsole z prawdziwie autentycznym odtworzeniem klubu, ale to także dopiero początek długiej i owocnej współpracy – mówi Jonas Lygaard, Senior Director Brand & Business Development at Konami Digital Entertainment B.V.

Dla Electronic Arts, jedynego konkurenta w dziedzinie gier sportowych, jest to dość mocny cios w plecy. Oznacza to, że z serii FIFA zniknie oryginalna nazwa i cechy szczególne AS Romy. Możemy tylko zgadywać, jakie włoskie hasło producenci gry wstawią na miejsce Romy. Aczkolwiek nie zapominajmy, że w walce na licencje większość bitew wygrywa EA. Nie tak dawno firma odzyskała Juventus i Inter Mediolan, a więc kluby o wiele większym znaczeniu w Serie A.

eFootball PES 2021 w odróżnieniu od poprzednich odsłon zostanie wydana jako aktualizacja do gry. Za poprawki i uzupełnione składy drużyn zapłacimy 149 zł. Premiera Season Update już 15 września.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się