EA zażartowało z osób grających tylko w „singlu”, zebrało hejt i obróciło kota ogonem

EA Electronic Arts - logo
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Osoba odpowiedzialna za media społecznościowa EA mogła podpaść niektórym graczom. Firma zażartowała z fanów gier singleplayer, a niektórzy mocno wzięli to sobie do serca.

Pracownik Electronic Arts, który odpowiada za Twittera firmy, postanowił nawiązać do popularnego obecnie mema „They’re 10” i pośmiać się trochę z osób, które grają tylko i wyłącznie w tytuły przeznaczone dla jednego gracza. Oczywiście nie wszyscy uznali ten dowcip za śmieszny i pod wpisem Elektroników możemy znaleźć liczne słowa krytyki nie tylko od graczy, ale też od deweloperów. Do kontrowersyjnego wpisu odniósł się nawet szef należącego do Electronic Arts studia Respawn Entertainment, Vince Zampella.

Społeczność skrytykowała firmę nie tylko za wyśmiewanie gustów graczy, ale też za podejście do własnych produkcji. Przypominam, że Electronic Arts produkuje obecnie kilka ogromnych produkcji singleplayer, w tym nowe odsłony Mass Effect i Dragon Age oraz remake Dead Space. Star Wars Jedi: Fallen Order również jest grą dla jednego gracza, a przy okazji również jedną z najlepiej ocenianych produkcji EA ostatnich lat.

Nie trzeba jednak było długo czekać na bezpieczny krok wstecz. Kilka godzin po publikacji wpisu na Twitterze pojawiło się sprostowanie, w którym osoba opiekująca się profilem firmy stwierdziła, że w sumie to fani gier singleplayer są super i przyjmuje krytykę z otwartymi ramionami… serio?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie