EA zapowiada wielki pokaz nowości w Battlefront II. Znamy dzień i godzinę

Elektronicy skupią się na kosmosie.

17 listopada tego roku Star Wars: Battlefront II wyląduje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nowa część ma być jeszcze lepsza, usprawniając m.in. pojedynki wśród gwiazd.

Właśnie ten element będzie pokazany podczas nadciągających targów Gamescom 2017. Electronic Arts informuje, że na imprezie zobaczymy zupełnie nowy zwiastun oraz prezentację na żywo trybu natarcia myśliwców, w tym także zupełnie nowych, wieloosobowych starć w kosmosie:

W zaplanowanym na 21 sierpnia o godz. 18:30 czasu polskiego wydarzeniu dwa zespoły zmierzą się ze sobą w wieloetapowej bitwie w kosmosie osadzonej w erze oryginalnej trylogii filmowej.

Zespoły zasiądą za sterami superszybkich myśliwców, siejących spustoszenie bombowców oraz kultowych statków bohaterów, a za arenę ich kosmicznych zmagań posłuży zacumowany w imperialnej stoczni nad Fondorem gwiezdny niszczyciel.

Transmisja na żywo da fanom szansę ujrzenia znacząco poprawionego systemu walki gwiezdnych myśliwców, wzbogaconego o pogłębioną modyfikację statków, poprawione sterowanie oraz rozgrywkę z podziałem na klasy.

Pamiętajcie, że mapa Fondor: stocznia imperialna oraz galaktyczny szturm na Theed stanowić będą zawartość wieloosobowej bety rozpoczynającej się 6 października (lub 2 dni wcześniej w przypadku osób, które zamówiły grę w przedsprzedaży).

Źródło: EA, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.