W Dying Light wciąż gra gigantyczna liczba osób. Dorzucacie swoją cegiełkę?

Dying Light - zarażony
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Deweloper pracujący nad Dying Light 2 zdradził, że poprzednia gra wciąż jest piekielnie popularna. Sześcioletni tytuł starzeje się z klasą.

W produkcję wciąż angażuje się ponad 500 000 graczy miesięcznie. Oczywiście nie wszyscy z nich grają regularnie, a niektórzy odpalają grę tylko na chwilę, ale wciąż liczba ta robi ogromne wrażenie. Pamiętajmy, że produkcja ta nie należy już do najnowszych.

Nawet teraz, gdy rozmawiamy, DL1 zbiera ponad pół miliona unikalnych graczy miesięcznie. Naprawdę wierzymy, że wsparcie (gry po premierze – red. ) ma znaczenie. Naszym celem i ambicją jest zawsze słuchać naszej społeczności, poznawać jej preferencje i wspólnie z nią wprowadzać je do gry.

– powiedział jeden z twórców gry, Bartosz Kulon, w rozmowie z DualShockers

Przyczyn długotrwałego sukcesu pierwszego Dying Light jest sporo. Zacznijmy od tego, że gra do dziś otrzymuje nowe (czasem dość niestandardowe) DLC. Dodatkowo Techland organizuje specjalne eventy społecznościowe, dzięki którym można zgarnąć wirtualne nagrody. Swoje trzy grosze dokłada też fakt, że na kontynuację czekamy bardzo długo. Niecierpliwi gracze mimowolnie powracają do poprzedniej gry, aby przypomnieć sobie formułę zabawy. A Techland może się tylko z tego cieszyć.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie