Dying Light 2 jednak nie od 18 lat. Zmieniono klasyfikację wiekową w Australii

Dying Light 2 - grafika
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Dying Light 2 już coraz śmielej wychyla się zza horyzontu. W międzyczasie australijska organizacja ratingowa zmieniła kategorię wiekową gry.

Masz 15 i mieszkasz w Australii? Będziesz mógł zagrać w DL2!

Dying Light 2 jednak nie 18+

Tego typu zwroty akcji zdarzają się dość rzadko. Zazwyczaj raz oceniona przez odpowiednią agencję produkcja zostaje już z daną kategorią wiekową. Tym bardziej intryguje powód zmiany klasyfikacji dla polskiego DL2.

Dying Light 2 w Australii zostało ocenione już wcześniej. Wtedy było jasne, że gra nie zostanie „ugrzeczniona” i podobnie, jak w przypadku poprzedniczki bawić się w niej będą mogły wyłącznie osoby pełnoletnie. W listopadzie 2020 nadano jej w Australii kategorię R, czyli 18+.

Teraz jednak, mniej więcej po roku od czasu poprzedniego werdyktu, zmieniona tę klasyfikację. Niespodziewanie produkcją cieszyć się będą mogły osoby od 15 roku życia. Oczywiście ta zmiana dotyczy wyłącznie Australii.

Skąd taki nagły zwrot akcji? Australia słynie ze swojego dość restrykcyjnego podejścia do brutalności w grach wideo. Wiele tytułów zostaje tam zakazanych kompletnie, a niektórzy deweloperzy cenzurują swoje dzieła, aby dotrzeć tam do jak największej liczby klientów. Zapewne tak samo stało się z DL2.

Najpewniej postanowiono znacznie „ugrzecznić” produkcję w wersji na rynek Australijski, choć zmiany muszą dość istotne – w końcu kategoria wiekowa poszło o całe oczko w dół. Oczywiście nie oznacza to, że i my powinniśmy się martwić. Na naszym (i nie tylko) rynku tytuł ukaże się w całej swojej brutalnej i krwawej krasie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie