Dwa nowe modele PlayStation 4 nadchodzą! Jakie zmiany?

Już wkrótce Sony powinno zapowiedzieć oficjalnie odświeżone PS4. Już teraz jednak wiadomo, czym będą się różnić od obecnej wersji.

Na stronie amerykańskiej Federalnej Komisji Komunikacyjnej pojawiły się specyfikacje nowych wersji PS4. Dokumenty zostały tam złożone oczywiście przez Sony.


Wynika z nich, że producent szykuje dwa nowe modele PlayStation 4. Pierwszy ma być oznaczony kodem CUH-1215A, a drugi CUH-1215B.

Wersja z literką A będzie posiadała na pokładzie standardowy dysk twardy o pojemności 500 GB, jednak w CUH-1215B znajdziemy już twardziela mogącego pomieścić 1 TB danych!

Kolejna różnica pomiędzy szykowanymi modelami a obecnymi to zasilacz. Teraz nasze PS4 skrywają w sobie zasilacz z oznaczeniem 250 W. Nowe wersje konsol mają natomiast pobierać o 20 W mniej, czyli znajdziemy w nich zasilacze z symbolem 230 W.

Na koniec okazuje się, że CUH-1215A oraz CUH-1215B będą nieco lżejsze. Według danych ze strony Federalnej Komisji Komunikacyjnej ich waga to 2,5 kilograma, podczas gdy stare modele ważą 2,8 kilograma. Za zmianą wagi nie idzie jednak zmiana rozmiaru. Szykowane modele nie będą zatem mniejsze.

To jak? Czekamy teraz na targi E3, gdzie nowe modele PlayStation 4 powinny zostać zaprezentowane oficjalnie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

60 Shares
Share60
+1
Tweet