Duke Nukem - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Duke Nukem Begins wyglądało… ciekawie? Zobaczcie „trailer” anulowanej gry

W sieci pojawił się „zwiastun” Duke Nukem Begins. Anulowany projekt miał być strzelanką TPP opowiadającą o przeszłości słynnego Duke’a.

Atomowy Duke zniknął z rynku gier wideo. Słabe Forever zakończyło żywot marki i póki co możemy zapomnieć o jej powrocie. Twórcy serii rozwijają aktualnie inne swoje projekty, w tym wydane jakiś czas temu Ion Fury.

O ile chyba każdy pamięta o Forever, mało kto wspomina Duke Nukem Begins. Była to strzelanka TPP, która miała opowiedzieć nam o początkach historii Duke’a. Gearbox Software porzuciło jednak ten projekt i słuch po nim zaginął. Aż do dzisiaj.

Animator Gregor Puchnatz opublikował w sieci materiał będący swoistym trailerem gry. To animacja mająca pokazywać, jak wyglądałaby produkcja w akcji. Puchnatz ma nadzieję, że opublikowanie zwiastuna pozwoli na ewentualne wskrzeszenie pomysłu.

„Duke Nukem Begins” nigdy nie powstało.
To nas zdruzgotało, ponieważ myśleliśmy, że to właśnie ten film pomoże nam stanąć w szranki z większymi konkurentami na rynku zwiastunów gier w tamtych latach.
Ponieważ wciąż jest to dzieło, z którego jestem cholernie dumny, publikuję je 13 lat po jego powstaniu. Cała ekipa, która ze mną pracowała zasługuje na to, żeby zobaczyć jak trafia ono do sieci.
Mam nadzieję, że to w jakiś sposób wskrzesi tę wersję gry, pokazując światu jak niesamowita by ona była…

Fragment opisu filmu opublikowanego przez Gregora Punchatz

Begins mogło się udać, choć mam wrażenie, że było ono po prostu kolejnym odcinaniem kuponów od słynnej marki. W projekcie tym było wszystko, czego potrzebowała gra o Duke’u, a twórcy najwyraźniej planowali też multiplayer. Biorąc pod uwagę lata produkcji nie wygląda to źle, ale szczerze wątpię, aby ktoś wskrzesił ten nietypowy twór.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się