Duchowy następca Castlevanii powstanie na PC, PS4 i Xboksa One

Szykuje się niezła zabawa w starym stylu. Twórca osławionej Castlevanii zebrał już ponad milion dolarów na nową grę.

Bloodstained: Ritual of the Night zostało ufundowane przez graczy w ciągu kilkudziesięciu godzin. Twórcy wystartowali wczoraj z kampanią na Kickstarterze, starając się zebrać 500 tysięcy dolarów na produkcję. Dzisiaj licznik na stronie zbiórki wskazuje ponad 1,2 mln dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 31 dni. Najwyższy pułap (1,25 mln dolarów), który zresztą za chwile pęknie, ma nam zapewnić lokalną kooperację.

Za tytuł będzie odpowiadał Koji Igarashi, czyli twórca m.in. słynnej Castlevania: Symphony of the Night. Deweloper pożegnał się w zeszłym roku z Konami i otworzył własne studio. Jego pierwsza gra – Bloodstained: Ritual of the Night – ma czerpać garściami z serii Castlevania. Szykujcie się zatem na platformówkę 2D, gotycki zamek pełen demonów oraz gameplay stawiający na walkę i eksplorację.

Póki co, możemy zobaczyć pierwsze dzienniki deweloperskie z Bloodstained: Ritual of the Night oraz kilka graficzek koncepcyjnych. Tytuł powstanie na PC oraz konsole nowej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Niestety na premierę trochę jeszcze poczekamy. Zaplanowano ją na marzec 2017 roku.

Kto nie może się doczekać?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: