Gracz w szoku, bo jego DualSense zaczęło zmieniać kolor. Ważne ostrzeżenie dla innych

DualSense gracza zaczęło nagle zmieniać kolor. Ważne ostrzeżenie
Newsy PS5

Pewien gracz na Reddicie dziwi się, bo jego DualSense zaczęło przybierać… niebieski kolor. W komentarzach pojawiły się ostrzeżenia dla innych.

“Jesteś smerfem?” – zaczęli dopytywać internauci w odpowiedzi na zapytanie jednego z graczy. W wątku dotyczącym PlayStation użytkownik skarży się na bardzo osobliwy problem ze swoim padem DualSense. Choć jednoznacznie nie wyjaśniono, czemu tak się stało, niektórzy ostrzegają innych przed potencjalnym niebezpieczeństwem. No, chyba że jednak chcecie, aby Wasz kontroler zmieniał kolor.

Jak widać na załączonym powyżej obrazku – DualSense zmienia kolor z białego na niebieski. Akurat w miejscach, za które się go trzyma, więc długotrwałe trzymanie go w tej pozycji wydaje się oczywistą odpowiedzią. Tylko że sam z siebie nie powinien zmieniać koloru. W komentarzach zaczęły pojawiać się przypuszczenia dotyczące pochodzenia odbarwień.

Skąd dziwne ślady na DualSense?

“Środek do dezynfekcji rąk lub cokolwiek z alkoholem, co ma częsty kontakt z kontrolerem. Mogą to być ręce ze środkiem do dezynfekcji rąk lub innym produktem używanym do czyszczenia kontrolera” – czytamy. Inni zauważają, że sami czyszczą swój kontroler za pomocą środków z alkoholem i nic takiego im się nigdy nie stało. Kwestią jest jednak długotrwałe wystawianie plastiku na działanie takiej substancji. Jeżeli gracz dezynfekował wcześniej ręce i ich nie umył, a potem grał przez dłuższy czas, tarcie i temperatura zrobiły swoje. To samo może tyczyć się nieprawidłowo wyczyszczonego z osadu pada.

Inni gracze przypominają wcześniejsze posty z podobnym problemem. Wtedy okazywało się, że ktoś zgłaszający to dziwne zjawisko faktycznie dezynfekował wcześniej ręce. Dlatego internauci proszą, aby upewnić się, że nasze dłonie będą w pełni suche i czyste, pozbawione śladów czegokolwiek z alkoholem.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie