Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

DualSense działa z Nintendo Switch! Pad od PS5 kompatybilny z większością sprzętów

Okazuje się, że kontroler DualSense współpracuje z konsolą Nintendo Switch. Pad jest kompatybilny z naprawdę wieloma urządzeniami do grania.

Najnowszy pad od Sony nie przestaje nas zaskakiwać. Urządzenie nie tylko posiada wiele zaawansowanych funkcji, ale dodatkowo pozwala na zdjęcie przedniego panelu, co może zwiastować liczne możliwości personalizacji.

Ponadto głośnik i mikrofon kontrolera działają na PC. Co ciekawe, na tym nie kończy się szeroka kompatybilność sprzętu. Okazuje się, że DualSense współpracuje z konsolą Nintendo Switch.

Poniżej możecie zobaczyć film prezentujący działanie pada do PlayStation 5 z konsolą od Big N.

Do uruchomienia kontrolera ze Switchem wymagany jest adapter 8bitdo. Pozwala on na podpięcie różnych kontrolerów, jednak nikt się nie spodziewał, że urządzenie od Sony znajdzie się w gronie współpracujących sprzętów.

Co więcej, następca DualShocka działa nawet z PS3. Nie wiadomo, czy Sony świadomie uczyniło kontroler aż tak szeroko kompatybilnym, ale z pewnością ucieszy to wielu graczy.

To naprawdę niesamowite, że nowy pad od Sony kryje w sobie tyle sekretów. Gracze napotykają na coraz to więcej ciekawostek i z pewnością wkrótce poznamy kolejne ukryte funkcjonalności DualSense.

PlayStation 5 trafi do polskich graczy 19 listopada. Jeśli jesteście ciekawi zawartości pudełka z konsolą, to możecie ją sprawdzić w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się