Gary Oldman w filmie Drakula z 1992 roku

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Gary Oldman spał w trumnie podczas zdjęć do Drakuli. Cary Elwes o metodach pracy aktora

Gary Oldman ma nietypowe metody przygotowania do roli. Tak przynajmniej twierdzi Cary Elwes, który opowiedział o pracy na planie filmu Drakula z 1992 roku.

Aktor wyjawił, jak wyglądało zachowanie Gary’ego Oldmana podczas prac nad adaptacją powieści Brama Stokera:

„Francis [Ford Coppola, reżyser – przyp. red.] wierzy, że im więcej czasu ekipa filmu spędza ze sobą, tym bardziej widać to na ekranie. Z tego względu wszyscy łowcy wampirów mieszkali razem, a biedny Gary [Oldman] musiał mieszkać samotnie. Wziął to na poważnie do tego stopnia, że spał w trumnie. Był odizolowany od nas wszystkich. Pierwszy raz na planie spotkaliśmy go podczas prób, a później już nigdy więcej go nie zobaczyliśmy.”

– wyjawił Elwes w rozmowie z „The Hollywood Reporter”.

W Drakuli Francisa Forda Coppoli Cary Elwes wcielił się w lorda Arthura Holmwooda. Oprócz niego w filmie wystąpili m.in.: Keanu Reeves, Winona Ryder, Anthony Hopkins, a także wspomniany już Gary Oldman. Drakula zdobył liczne nagrody, w tym trzy statuetki Oscara.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%