Dragon’s Dogma II wygląda szalenie ambitnie. Capcom prezentuje rozgrywkę

dragon's dogma 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Na Capcom Showcase 2023 zaprezentowano Dragon’s Dogma II, czyli kolejną część całkiem popularnego RPG-a akcji od japońskiego giganta.

Gdy Dragon’s Dogma II zapowiedziano po raz pierwszy, było wiadomo, że Capcom musi mocno wierzyć w ten projekt i liczy na zaszczytne miejsce wśród deweloperów gier RPG. W końcu pierwsza część okazała się nadspodziewanie udaną pozycją, choć zdecydowanie niepozbawioną wad. Jeżeli tylko “dwójce” uda się naprawić grzechy oryginału, być może dostaniemy kolejny hit.

Na razie jest jednak za wcześnie, aby cokolwiek stwierdzić. Dostaliśmy za to kolejny pokaz gry na wczorajszym Capcom Showcase 2023. Na dość krótkim materiale zaprezentowano m.in. walkę z gigantycznymi istotami, drużynowe interakcje i konkretny wgląd w prezentację świata gry. Wszystko to okraszono komentarzem dewelopera, dzięki czemu dowiedzieliśmy się mniej więcej tego, czego należy oczekiwać.

W zasadzie to po prostu Dragon’s Dogma II, jakkolwiek by to nie zabrzmiało. Nie liczcie na rewolucję względem pierwszej części; to przede wszystkim rozwinięcie i udoskonalenie znanych już mechanik i pomysłów. W centrum rozgrywki wciąż pozostaną nasi towarzysze, których będziemy mogli “pożyczać” od innych graczy. Wraz z drużyną udamy się na odkrywanie świata 4-krotnie większego niż ten w pierwszej części. Tam czekają na nas różne zadania, fabuła do poznania, a także potwory do ubicia, w tym wielkie bestie.

Na razie twórcy nie mają nic więcej do pokazania, więc powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Przedstawione dotąd materiał brzmią na tyle pozytywnie, że chyba warto czekać na kolejnego RPG-a od Japończyków.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie