Po 11 latach Capcom pokazuje kontynuację. Dragon’s Dogma 2 to fantasy pełną gębą

dragons dogma 2
Newsy PC PS5 Xbox Series

Smoki, trolle, gobliny, meduzy i zwierzęta magiczne były punktem centralnym zwiastuna Dragon’s Dogma 2. Nadchodzi wielkie RPG.

W dużej mierze Capcom uratował tegoroczną konferencję PlayStation Showcase, która była niezwykle oszczędna w ciekawe prezentacje gier. Podgrzali publikę kolejnym zwiastunem ze Street Fighter VI, skupiając się na fragmentach z trybu singleplayer. Lecz bombą z dużo większą siłą rażenia była krótka zajawka długo wyczekiwanej przez fanów kontynuacji Dragon’s Dogma.

RPG akcji samo w sobie nie było wielkim zaskoczeniem, bowiem już w czerwcu 2022 roku twórcy potwierdzili, że pracują nad nową przygodą w świecie fantasy. Aczkolwiek po raz pierwszy otrzymaliśmy namacalne dowody, krótki film z bogatą paletą kadrów, postaci i potworów. Ponownie mamy wskoczyć do otwartego świata, gdzie problemy piętrzą się wraz z długą listą starć z ogromnymi bossami.

Capcom raz jeszcze postawił na autorski silnik graficzny RE Engine. Nie ma jednak mowy o widokach z poprzedniej epoki. Względem protoplasty chcą zaoferować bardziej szczegółowe tekstury, oświetlenie i trójwymiarowe obiekty. Sporą zaletą ma być różnorodność przeciwników i skupienie się na ich atrybutach – wokół głowy meduzy wiją się z gracją dzikie węże, zaś na gryfie i “kobiecej formie sfinksa?” synchronicznie powiewają pióra. W świecie fantasy nie zabraknie intrygujących przeciwników powstałych z myślą o widowiskowych walkach z pomocą drużyny. Podobnie jak 11 lat temu zostanie wykorzystany system wspinania się i atakowania poszczególnych partii ciała.

Niestety data premiery Dragon’s Dogma 2 pozostaje zagadką. Wiemy tylko, że gra zadebiutuje na platformach PC, PS5 i Xbox Series.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie