DOOM – nowa aktualizacja to niezłe nowości. Xbox One z grą do wygrania!

DOOM – nowa aktualizacja to niezłe nowości. Xbox One z grą do wygrania!
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Sieciowa rozgrywka stanie się jeszcze bardziej emocjonująca.

Bethesda zapowiada trzecią aktualizację DOOM, którą dostaniemy w swoje ręce jeszcze w tym miesiącu. Wraz z nią do gry trafią nowe tryby rozgrywki, które z pewnością będą niezłym powodem, by powrócić do brutalnego świata gry.

Pierwszym będzie Deathmatch, który producent opisuje jako rozwałkę każdy na każdego w bardzo szybkim tempie. Drugi nowy tryb to prywatne rozgrywki, które pozwolą tobie i twoim znajomym na tworzenie zamkniętych gier wieloosobowych, w których sami wybierzecie mapy i tryby. Możliwe będzie też dostosowanie ustawień takich jak limit czasowy czy limit wyniku, a także włączanie lub wyłączanie obecności demonów czy wzmocnionej broni. Zapowiedziano również tryb zręcznościowy, będący rywalizacyjnym dodatkiem do trybu kampanii.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun nadchodzącej aktualizacji DOOM (a w nim tryb Deathmatch), a jeśli czekacie na więcej rozgrywki z nadchodzących trybów, już 13 września o godzinie 20:00 zorganizowany zostanie specjalny pokaz, który zaspokoi Waszą rządzę krwi. Gospodarzem streamingu będzie Xbox, udział wezmą zaś Marty Stratton i Hugo Martin z id Software. Rozgrywkę obejrzycie na tej stronie i jak zaznaczają deweloperzy – warto, ponieważ widzowie mogą zdobyć szanse na wygranie konsoli Xbox One w malowaniu UAC oraz kopii gry DOOM na Xbox One podpisanych przez id Software!

Nowy DOOM to sukces? Już milion sprzedanych kopii na Steam

Według SteamSpy sprzedaż gry Doom na Steam przekroczyła w sierpniu 1 mln sztuk od momentu debiutu 12 maja tego roku. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę dane dotyczące tylko jednej platformy – PC. Co ciekawe, użytkownicy w wymienionym serwisie przyznają jej bardzo wysoką notę – średnio 90%.

Doczekaliśmy się godnej kontynuacji tytułu, który swego czasu wstrząsnął branżą. Doom zapewnia satysfakcjonującą, stosunkowo trudną (już na poziomie normal) i długą kampanię, nie zrywając z korzeniami, a jednocześnie nie lekceważąc zmian jakie zaszły w tak długim czasie w elektronicznej rozgrywce. Do tego funduje względnie udany tryb nastawiony na wyrzynkę po sieci, który chociaż nie jest idealny, na pewno wciągnie was na kilka godzin. Życzylibyśmy sobie więcej takich powrotów, które jednocześnie przyciągną do monitorów starych wyjadaczy jak i młodych miłośników gier, którzy dotychczas kojarzyli głośne marki głównie z opowiadań starszych kolegówczytamy w naszej recenzji gry Doom.

DOOM – dodatek Unto the Evil już dostępny

Unto the Evil zadebiutował na początku sierpnia na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Można go nabyć w cenie 14,99 € (około 65 zł), lecz jeśli posiadacie przepustkę sezonową do gry DOOM, pobierzecie go bez dodatkowych opłat.

Unto the Evil zawiera:

  • Trzy nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej – Ofiarę, Kataklizm i Rytuał;
  • Nowego grywalnego demona – Żniwiarza;
  • Nową broń – pistolet EMG UAC;
  • Nowe wyposażenie – minę kinetyczną;
  • Nowe sposoby modyfikowania twojego DOOM Marine, w tym dodatkowe zestawy pancerza, wzory, kolory i drwiny;
  • Nowe moduły hakerskie.

DOOM czeka na kolejne aktualizacje

Bethesda informuje, że obecnie pracuje ciężko nad bardziej zręcznościowym trybem punktowania, z rankingami dla graczy, którzy chcą sprawdzać swoje umiejętności na mapach kampanii. Dodatkowo w planach są kolejne tryby – jeszcze tego lata pojawi się między innymi długo wyczekiwany deathmatch. Do tego aktualizacje, DLC premium i bezpłatne funkcje oraz zawartość SnapMap. Zatem jak sami widzicie, jest na co czekać.

DOOM – skończyć grę w taki sposób, to dopiero wyczyn!

DOOM na najwyższym poziomie trudności – nazwanym Ultra Koszmar – miał być ponoć tak piekielnie trudny, że przed premierą tytułu sami deweloperzy ze studia id Software przyznawali, iż żadnemu z testerów nie udało się przejść kampanii fabularnej na takich warunkach. Przypominamy, że wspomniany poziom nie pozwala robić zapisów gier i nie oferuje punktów kontrolnych. Po prostu rozpoczynamy zabawę z jednym życiem i nawet jeśli w ostatniej walce polegniemy, trzeba wszystko rozpoczynać od nowa.

Niemożliwe stało się jednak możliwe za sprawą graczy. Już wcześniej mogliśmy zobaczyć na YouTube filmiki świadczące o tym, że DOOM na Ultra Koszmar został zaliczony, lecz poniższy materiał rozkłada poprzednie na łopatki.

Gracz skrywający się za pseudonimem zomeister ukończył bowiem DOOM‚a na poziomie Ultra Koszmar używając jedynie podstawowej broni, którą dostajemy w pierwszych sekundach gry! Co prawda używał podczas swojego wyczynu granatów oraz finisher’ów, lecz i tak jego umiejętności są godne podziwu. Ciekawe, ile prób podjął, zanim udało mu się nagrać ostateczny gameplay i kiedy znajdzie się śmiałek, który pobije jego rekord.

 

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie