DOOM Eternal - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Uwaga na aktualizację DOOM Eternal na PS5. Jeśli chcecie grać, pożegnajcie się ze swoimi zapisami

DOOM Eternal otrzymało aktualizację na PS5, ale jest ona dość problematyczna. Gracze donoszą o wyjątkowo frustrujących błędach. Nie ma też możliwości przeniesienia stanu zapisu z PS4.

Najnowszy DOOM otrzymał niedawno aktualizację na konsole nowej generacji. Zmiany nastrajają pozytywnie, wszak gra wygląda ładniej i działa bardzo płynnie. Niestety, nie każdy miał od razu szansę cieszyć się nową wersją. Posiadacze PlayStation 5 zgłaszają spore problemy.

Zacznijmy od tego, że niektórzy w ogóle nie mogli zaktualizować gry. Jak donosi serwis Kotaku, wybrane kopie tytułu na PS5 po prostu się nie uruchamiały. Posiadacze nowej generacji konsol utknęli z wersją na PS4. Problem ten został już podobno rozwiązany i zainteresowani gracze muszą pobrać odpowiedni plik z PlayStation Store.

Co więcej, pojawił się też dużo poważniejszy kłopot. Bethesda potwierdza, że jeśli chcecie kontynuować kampanię z PS4 na PS5, nie otrzymacie takiej możliwości. O ile postępy z multiplayer DOOM Eternal przeskoczą na nową generację, save’y z kampanii nie przenoszą się do nowej wersji gry.

To nie pierwszy taki przypadek na PS5. Podobny problem towarzyszył Final Fantasy VII Remake i Marvel’s Avengers. Tam udało się go jednak rozwiązać poprzez zaktualizowanie odpowiednich plików. W tym przypadku bym na to nie liczył. Jeśli Bethesda potwierdziła brak możliwości przeniesienia zapisów, takowa opcja raczej już się nie pojawi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się