Doktor Strange w multiwersum obłędu już niebawem trafi na Disney+. Jest data premiery

Benedict Cumberbatch w teaserze filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wiadomo już, kiedy Doktor Strange w multiwersum obłędu trafi na Disney+. Streamingowa premiera nadchodzi.

Polscy fani czekający na Disney+ powinni mieć tym samym powód do radości – platforma będzie już dostępna w naszym kraju. Disney+ wraz z Marvelem ogłosili już, kiedy Doktor Strange w multiwersum obłędu trafi do streamingu. Globalna premiera filmu odbędzie się zaledwie 45 dni po debiucie kinowym, a ten moment wypadnie już 22 czerwca 2022 roku. Niestety jak na razie właściciele obu marek nie potwierdzili, czy film znajdzie się tego dnia we wszystkich krajach, w tym w Polsce; jest to jednak bardzo prawdopodobne.

Doktor Strange w multiwersum obłędu przebojem wdarł się do kin 9 maja 2022 roku. Już po pierwszym weekendzie produkcja miała na koncie niemal pół miliarda dolarów. Po doskonałym otwarciu zyski zaczęły nieco spadać i do dziś film zarobił nieco ponad 880 milionów dolarów, co i tak stanowi oczywiście świetny wynik. Nadal też można dorzucić swoją cegiełkę do zarobków najnowszego tytułu z MCU – film jest ciągle wyświetlany w wybranych kinach.

Akcję nowego Strange’a osadzono tuż po wydarzeniach z filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. Tytułowy bohater musi tu stawić czoła konsekwencjom wynikającym z nieudanego zaklęcia. Okazuje się, że te są znacznie większe, niż ktokolwiek mógłby sądzić; po stronie przeciwników Strange’a stają też ci, po których nigdy byśmy się tego nie spodziewali.

Premiera Disney+ w Polsce nastąpi 14 czerwca 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie