Dlaczego młodzież nie powinna grać w Batman: Arkham Knight?

Oto wyjaśnienie.

W zeszłym miesiącu pisaliśmy, że Batman: Arkham Knight będzie pierwszą grą w serii, która otrzyma w USA oznaczenie wiekowe M. Taki znaczek przyznała tytułowi organizacja ESRB, która ocenia zawartość gier pod kątem brutalności czy treści o zabarwieniu erotycznym.


Nawet twórcy byli lekko zaskoczeni taką decyzją, lecz przyznali, że nie chcieli ugładzać gry, wycinając z niej ostrzejsze sceny.

Organizacja ESRB dopiero teraz publikuje uzasadnienie, w którym wyjaśnia, dlaczego w nowego Batmana pograją w USA osoby pełnoletnie, a nie trzynastolatkowie, jak było przy poprzednich odsłonach serii.

Zatem dlaczego Batman: Arkham Knight dostał znaczek M? Uwaga na małe SPOILERY!

To przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się przede wszystkim w Batmana walczącego ze złoczyńcami, próbującymi pogrążyć w chaosie Gotham City. Odwiedzamy wiele miejsc w mieście, badamy miejsca zbrodni, a czasem ratujemy zakładników.

Bierzemy udział w pojedynkach, używając nie tylko pięści, lecz również gadżetów (np. batarangs, materiały wybuchowe). Czasem wrogowie wyją z bólu, a niektóre ciosy wykończeniowe są pokazywane w zwolnionym tempie. Zdarzają się również sekwencje, w których korzystamy z wieżyczki wyposażonej w karabin maszynowy oraz rakiety.

W jednej sekwencji koła naszego pojazdu są wykorzystywane do torturowania przeciwnika. Scenki przerywnikowe przedstawiają strzelanie do nieuzbrojonych osób. Po zabiciu wrogów lub na miejscach zbrodni zobaczymy duże kałuże krwi. W jednej scenie jesteśmy świadkami torturowania osoby na zakrwawionym stole operacyjnym.

W trakcie gry możemy strzelać do nieuzbrojonych postaci oraz do zakładników. W “czerwonej dzielnicy” natkniemy się na neony “Nagie dziewczyny na żywo” oraz “XXX”. W dialogach pojawiają się słowa “b*tch”, “gobsh*te” oraz “a*s”.

Przypominamy, że Batman: Arkham Knight zadebiutuje 2 czerwca tego roku na PC oraz konsolach nowej generacji: Xbox One i PlayStation 4. Jakie oznaczenie wiekowe tytuł otrzyma w Europie? Jeszcze do końca nie wiadomo.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

20 Shares
Share20
+1
Tweet