Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Dlaczego funkcja Share Play jest zablokowana w Call of Duty: Advanced Warfare?

Posiadacze PlayStation 4 nie mogą tego zrozumieć. Zobaczcie, co na to Activision.

Aktualizacja systemu do PS4 – oznaczona numerkiem 2.0 – wprowadziła do naszych konsol m.in. funkcję Share Play. Przypominamy, że jej działanie można porównać do wirtualnej kanapy, na którą zapraszamy graczy z całego świata. Jeśli nie możemy poradzić sobie z trudnym fragmentem gry lub chcemy po prostu, by znajomi przetestowali dany tytuł, włączamy Share Play i inni grają za nas. Co najważniejsze, zapraszana osoba nie musi nawet posiadać gry, ani ściągać na dysk konsoli dodatkowych plików. Jedyne ograniczenie jest takie, że po 60 minutach sesja wygasa.

Po premierze Call of Duty: Advanced Warfare okazało się, że w przypadku tej gry włączenie Share Play jest po prostu niemożliwe. Sony udostępnia ową funkcję w każdym tytule, lecz deweloper lub wydawca może ją zablokować. Narzekania graczy zaczęły więc płynąć w stronę wydawcy nowego CoD, czyli firmy Activision.

Serwis Gamezone zapytał Activision, skąd decyzja o blokowaniu Share Play. – To nowa funkcja będąca częścią aktualizacji systemu 2.0 do PlayStation 4. Nasi inżynierowie nie mieli do niej dostępu, zatem nie mieliśmy czasu na sprawdzenie, jak Share Play wpłynie na rozgrywkę we wszystkich trybach Call of Duty: Advanced Warfare. Nigdy nie dodamy opcji bez dokładnego jej przetestowania. Kiedy w pełni ocenimy jej działanie, zastanowimy się nad wsparciem Share Play w przyszłości – odpowiada wydawca.

Zatem nie wszystko jeszcze stracone.

 

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się