Discord i wiele innych programów może pogarszać działanie gier, twierdzi Ubisoft

Far Cry 6 - grafika
PC

Ubisoft zdecydował się na bardzo kontrowersyjną uwagę. Zdaniem firmy, programy takie jak Discord czy OBS mogą pogarszać działanie gier.

Dziś wiele gier wręcz wymaga od nas zewnętrznego oprogramowania, abyśmy mogli w pełni się nimi cieszyć. To dzięki programom możemy m.in. pozostać w kontakcie ze znajomymi. Co, gdyby okazało się, że to właśnie przez nie gorzej działają nam same gry?

Discord, TeamSpeak i OBS rzekomo pogarszają działanie gier

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie granie w niektóre tytuły bez odpalonego w tle Skype’a, Discorda czy innych różnego rodzaju programów. Szczególnie gdy zajmujemy się streamowaniem, wyłapujemy najciekawsze fragmenty z danej produkcji czy po prostu chcemy pozostać w kontakcie ze znajomymi.

Dlatego też niedawny wpis Ubisoft wydaje się dość mocno kontrowersyjny. Firma zapewne codziennie dostaje setki, jeśli nie więcej, wiadomości i pytań od zdesperowanych graczy na temat optymalizacji niektórych ich gier. To nic nowego, że zdarzają się sytuacje, gdy nawet mimo spełniania minimalnych wymagań, dany tytuł wciąż jest niemal niegrywalny.

Dlatego też Francuzi zdecydowali się na opublikowanie na swojej stronie sposobów na zwiększenie płynności gier. Jednym z nich jest wyłączenie odpalonych w tle programów. O ile szereg działających w tle aplikacji faktycznie spowalnia komputer, o tyle w tym przypadku mówimy o oprogramowaniu dla… graczy.

Jeśli podczas gry na komputerze występują problemy z wydajnością lub awarie, przyczyną może być oprogramowanie innych firm. Listę programów i sposób ich wyłączenia znajdziesz w naszym FAQ.

Ubisoft Support

Na liście programów, które zdaniem Ubisoftu mogą przyczyniać się do gorszego działania gier, znajduje się m.in. szalenie popularny komunikator Discord, TeamSpeak, ale też OBS (niemal niezbędny do streamowania) czy f.lux (ograniczający emisję niebieskiego światła). Jest to więc swego rodzaju arsenał gracza, który często towarzyszy nam w wielu tytułach.

Ubisoft podzielił się więc dość kontrowersyjnym stwierdzeniem. Niektórzy gracze zarzucają firmie, że deweloperzy powinni dołożyć więcej starań do optymalizacji, zamiast kazać zamykać czasami niezbędne programy. Warto pamiętać, iż Ubisoft nie twierdzi, że taki Discord pogorszy nam działanie gier, ale wskazuje, że należałoby zwrócić na niego uwagę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie