Discord trafi na konsole Xbox? Microsoft może coś szykować

0 komentarzy

Bardzo możliwe, że Discord trafi na konsole Xbox. Microsoft może szykować się do wprowadzenia szalenie popularnego komunikatora na swój sprzęt.

Discord już dawno wyparł TS3 w kwestii funkcjonalności i na korzystanie z niego decyduje się coraz to więcej osób. Nic dziwnego, jest to wszak darmowy i bardzo rozbudowany komunikator, który sprawdza się świetnie na wielu płaszczyznach.

Gracze konsolowi również chcieliby skorzystać z Discorda, co dość często komunikują. Wygląda na to, że fani Xboxów mogą już zacierać ręce.

Josh Stein – social media manager pracujący w Xbox – przywołał oficjalne konto marki pod postem na profilu Discord. Choć odpowiedź nie jest jednoznaczna, to raczej nie jest też zwyczajnym żartem. Na ewentualne potwierdzenie wsparcia Discorda na platformie Microsoftu przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Wprowadzenie komunikatora na konsole Xbox byłoby małą rewolucją. Wbudowane w konsole czaty nie są idealne i możliwość łączenia się między graczami konsolowymi i komputerowymi byłaby świetną nowością.

Sam Discord stale się rozwija i poszerza o nowe funkcje. Aplikacja pozwala już nawet na transmitowanie rozgrywki rozmówcom i prowadzenie wideorozmów. Komunikator nie jest już przeznaczony stricte dla graczy, a na korzystanie z niego decyduje się wiele firm. Rozbudowane możliwości pozwalają na stosowanie Discorda również w pracy czy szkole.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się