Discord trafi na konsole Xbox? Microsoft może coś szykować

Discord trafi na konsole Xbox? Microsoft może coś szykować
Xbox Series XOne

Bardzo możliwe, że Discord trafi na konsole Xbox. Microsoft może szykować się do wprowadzenia szalenie popularnego komunikatora na swój sprzęt.

Discord już dawno wyparł TS3 w kwestii funkcjonalności i na korzystanie z niego decyduje się coraz to więcej osób. Nic dziwnego, jest to wszak darmowy i bardzo rozbudowany komunikator, który sprawdza się świetnie na wielu płaszczyznach.

Gracze konsolowi również chcieliby skorzystać z Discorda, co dość często komunikują. Wygląda na to, że fani Xboxów mogą już zacierać ręce.

Josh Stein – social media manager pracujący w Xbox – przywołał oficjalne konto marki pod postem na profilu Discord. Choć odpowiedź nie jest jednoznaczna, to raczej nie jest też zwyczajnym żartem. Na ewentualne potwierdzenie wsparcia Discorda na platformie Microsoftu przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać.

Wprowadzenie komunikatora na konsole Xbox byłoby małą rewolucją. Wbudowane w konsole czaty nie są idealne i możliwość łączenia się między graczami konsolowymi i komputerowymi byłaby świetną nowością.

Sam Discord stale się rozwija i poszerza o nowe funkcje. Aplikacja pozwala już nawet na transmitowanie rozgrywki rozmówcom i prowadzenie wideorozmów. Komunikator nie jest już przeznaczony stricte dla graczy, a na korzystanie z niego decyduje się wiele firm. Rozbudowane możliwości pozwalają na stosowanie Discorda również w pracy czy szkole.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie