Jedna z funkcji III powróci w Diablo IV, ale zapowiada się znacznie lepiej

Diablo IV - data premiery, genialny zwiastun i edycje gry
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Twórcy odpowiedzialni za Diablo IV podzielili się w sieci kolejnymi wieściami na temat mechanik swojej produkcji. Okazuje się, że przebudowano znienawidzony przez wielu system Paragon Board. Ten zapowiada się na znacznie przyjemniejsze rozwiązanie.

Jak czytamy na blogu Blizzarda, Paragon Board zostanie odblokowany dla każdej klasy po osiągnięciu 50 poziomu. To specjalna tablica nowych umiejętności, które gromadzi się od samego jej środka. Aby posuwać się po jej odnóżach do przodu, należy wydawać specjalne kafelki możliwe do zdobycia podczas eksploracji świata gry.

Diablo IV - Paragon Board
Źródło: Blizzard

Część pól na planszy będzie slotami na glify, które po wypełnieniu grający mogą kilkukrotnie później ulepszyć. Co się stanie, gdy dojdą do któregoś z końców Paragon Boardu? Wtedy dotrą do specjalnego kafelka bramy, a ten pozwoli im przenieść się na kolejną planszę.

Ciężko przewidzieć, jak będzie się to sprawowało w praktyce, aczkolwiek sam koncept zapowiada się naprawdę nieźle. Jeśli całość będzie bardzo dobrze zbalansowana, to nie będę miał nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Data premiery Diablo IV nie jest jeszcze dokładnie znana. Optymistyczny scenariusz zakłada 2022 rok, jednakże twórcy bezpośrednio nie skomentowali jeszcze tej sprawy. Sam liczę na to, że czwarty diabeł wyjdzie dopiero, gdy będzie w pełni skończony, bez uprzykrzających życie błędów, czyli tak jak każda produkcja powinna wyglądać.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie