Blizzard zmienił XVII-wieczną katedrę w świątynię zła. Nowy zwiastun z okazji bety Diablo IV

Diablo IV - zmienili XVII-wieczną katedrę w świątynię zła. Nowy zwiastun
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Diablo IV pojawiło się w XVII-wiecznej katedrze we Francji. To tam zawisły obrazy przedstawiające pojedynek ludzi z Lilith – królową demonów.

Wiele lat tam gamingowy marketing nierzadko wspinał się na wyżyny kontrowersji. Być może pamiętacie martwą kozę z God of War II, uzbrojonego “aktora” w barze przy okazji premiery Splinter Cell: Conviction czy zachęcanie do popełniania grzechów z okazji premiery Dante’s Inferno. Nowa reklama Diablo IV z pewnością wydałaby się kontrowersyjna lata temu, ale dziś stanowi raczej bardzo ciekawy i wyjątkowo godny podziwu pomysł zespołu marketingowego.

Diablo IV w “spaczonej” świątyni

Otóż Blizzard zatrudnił zespół artystów pod przewodnictwem Adama Millera, aby ci stworzyli wyjątkowe murale (w tym jeden na prawie 50 metrów!). Te przedstawiają sceny z historii świata Sanktuarium, w którym drużyna wojowników ściera się z Lilith i jej piekielnymi sługami. Na szczęście Blizzard nie pomalował wnętrza XVII-wiecznej francuskiej świątyni, a jedynie zawiesił w niej oddzielnie stworzone dzieła sztuki.

Katedra, co ciekawe, została już dawno tego dekonsekrowana, czyli nie pełni już funkcji obiektu świętego. Mimo wszystko piękna Chapelle des Jésuites we francuskim Cambrai jest dziś miejscem historycznym, więc malować po ścianach nie można. Efekt i tak jest naprawdę świetny – wystarczy obejrzeć krótki zwiastun Diablo IV z okazji zbliżającej się bety.

Ze względu na to, że wizja piekielnej bitwy średnio komponuje się z oryginalnym wystrojem katedry (obrazami z życia Jezusa Chrystusa), Miller stwierdził, że jego dzieła “spaczyły” takie miejsce – w pozytywnym tego słowa znaczeniu, rzecz jasna. Coś w tym jest, ale nie do końca. Wystarczy tylko szybki rzut oka na dzieła Hieronima Boscha, aby przekonać się, na czym tak naprawdę polega “spaczenie” klimatów sakralnych.

Otwarta beta rozpocznie się już 17 marca dla tych, którzy mają wcześniejszy dostęp. Wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych wystartuje już 24 marca i potrwa do 26 marca. W trakcie eventu będziemy mogli wbić maksymalnie 25 poziomów, a także przetestować trzy klasy – czarodzieja, łotrzyka i barbarzyńcę. Co ciekawe, nasza postać również ma szansę dołączyć do muralu Blizzarda. Wystarczy zarejestrować się pod tym adresem, a po wbiciu maksymalnego poziomu w becie liczyć na to, że zostaniemy wylosowani. Więcej informacji o becie gry znajdziecie tutaj.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie