Polski deweloper ostrzega przed swoją grą i nie jest to tani chwyt marketingowy

0 komentarzy

Ekstremalne doznania gwarantowane.

Wczoraj odbyła się premiera kolejnej gry przeznaczonej na gogle VR. Mowa o Detached od polskiego studia Anshar Studios, strzelaninie kosmicznej dostępnej już na Steam oraz w sklepie Oculus. Tytuł spodobał się fanom wirtualnej rzeczywistości, o czym mogą świadczyć w większości pozytywne oceny na platformie firmy Valve.

Jeśli chcecie po niego sięgnąć, musicie jednak wiedzieć, że Detached oferuje prawdziwą jazdę bez trzymanki. Nawet sam deweloper przyznaje, że produkcja łamie wszelkie bariery, dotychczas przestrzegane przy tworzeniu gier na urządzenia VR. – W większości obecnych gier na VR starano się unikać problemu z nudnościami podczas rozgrywki kosztem funkcjonalności. W Detached ekstremalna rozgrywka bez ograniczeń jest fundamentalnym aspektem gry – mówi Łukasz Hacura, prezes zarządu Anshar Studios.

W komunikacie prasowym z okazji premiery Detached znalazło się też stosowne ostrzeżenie:

Uwaga: Detached oferuje ekstremalne doświadczenia VR, w tym gwałtowne przyspieszenia, spadki, obroty i skręty. W związku z tym nawet przy 90 klatkach na sekundę gra nie jest przeznaczona dla użytkowników wrażliwych na nagłe zmiany tempa czy kierunku.

Jak zatem widzicie, lepiej nie sięgać po Detached, jeśli nawet przy mniej energicznych tytułach źle się czujecie z goglami VR na głowie.

Komu jednak wirtualna rzeczywistość nie straszna, może spodziewać się po Detached naprawdę odlotowych doznań. Jeśli chcesz zanurzyć się w odmęty kosmosu, obejrzyj premierowy trailer tytułu i sprawdź, co twórcy przygotowali dla wszystkich graczy spragnionych intensywnej rozgrywki i przygód w wirtualnej rzeczywistości.

Pozostawiony na pastwę losu, w opuszczonej stacji kosmicznej… uważasz, że w kosmosie nie można się zgubić? Spróbuj znaleźć drogę, pomiędzy tysiącami elementów rozbitego transportowca Big Zoe. Bądź czujny i rozwiązuj zagadki logiczne, aby stopniowo przechodzić do kolejnych fragmentów kosmicznej kolonii. Zmierz się nie tylko z wyzwaniami niezmierzonej przestrzeni, ale także z własnymi słabościami. Udowodnij, że jesteś hardkorowym graczem i potrafisz znieść wszystko!

Klimatyczne środowisko przygotowane przez twórców pozwoli Ci doświadczyć niezwykłej imersji, która w połączeniu z urządzeniami VR dostarcza niezapomnianych wrażeń. Gracze korzystający z HTC Vive i Oculus Rift mogą liczyć na pełne wsparcie kontrolerów, które wzbogacają odczucia towarzyszące rozgrywce. Dodatkowo Detached zawiera system osiągnięć, możliwych do zdobycia podczas rozgrywki.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się