Koniec sprzedaży pakietów do Destiny 2 w Rosji i Białorusi. Reszta świata dostanie od Bungie przedmiot za darmo

Destiny 2 - gracze walczą z bossem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Bungie zadecydowało zaprzestać sprzedaży Destiny 2 na terenie Rosji oraz Białorusi. Każdy gracz może odebrać darmowy emblemat.

Wczoraj wieczorem na oficjalnej stronie twórców Destiny 2 pojawił się wpis w związku z podjętymi decyzjami w sprawie dalszej dystrybucji gry. Rosja i Białoruś, jako kraje, które zaatakowały Ukrainę, zostały wykluczone z możliwości zakupu pakietów do omawianej produkcji. Gracze z tamtych krajów będą mogli dalej grać w D2, jednakże nie nabędą już żadnej płatnej zawartości.

Oprócz tego Bungie przekazało 120 000 dolarów, które trafią na poczet odpowiednich organizacji mających na celu pomagać Ukraińcom.

W zeszłym tygodniu fundacja Bungie zobowiązała się przekazać całość dochodów z pierwszych 48 godzin akcji Game2Give organizacjom humanitarnym, aby pomóc ludności dotkniętej przez wojnę. Gracze po raz kolejny udowodnili, że są Strażnikami świata i zebrali kwotę 120 000 USD.

– czytamy na stronie Bungie

Warto wspomnieć, że w ciągu 7 dni zostanie również udostępniony specjalny kod, którym odblokujecie poniższy emblemat. Każdy będzie mógł go zdobyć za darmo.

Bungie łączy się z mieszkańcami Ukrainy i wszystkimi osobami dotkniętymi trwającą wojną.

Począwszy od dzisiaj, będziemy współpracować z naszymi partnerami, aby zawiesić sprzedaż i handel Destiny 2 w Rosji i na Białorusi.

Pozostając w temacie „gamingowych sankcji” nakładanych na Rosję, PS Store zostało oficjalnie wstrzymane w tym kraju. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie