Nowy kooperacyjny FPS na pierwszym gameplay’u

Niedługo tytuł wskoczy do wczesnego dostępu.

Studio Fntastic zapowiedziało w zeszłym miesiącu swoją kolejną grę, która będzie asymetryczną strzelaniną multiplayer. Dead Dozen pozwoli wcielić się jednej osobie w ghula, a pozostałym 11 śmiałkom w żołnierzy – dużo słabszych, lecz uzbrojonych po zęby. Dzisiaj możemy zerknąć na fragment rozgrywki, który wrzucamy poniżej.

Widać, że deweloperzy mają jeszcze sporo pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o animację oraz dźwięk. Mamy nadzieję, że czas pobytu tytułu we wczesnym dostępie na Steam (od 18 stycznia) zostanie dobrze spożytkowany i strzelanina ostatecznie zdobędzie serca wielu graczy. Koncepcja jest bowiem naprawdę ciekawa.

Akcja Dead Dozen rozegra się w 1993 roku we wnętrzu opuszczonej sowieckiej placówki badawczej gdzieś daleko na Syberii. Zadaniem potwora będzie oczywiście zlikwidowanie wszystkich ludzi, co uczynimy poprzez zabicie, zjedzenie lub zainfekowanie. Ten ostatni sposób wydaje się być najbardziej opłacalny, ponieważ zarażony żołnierz przeobrazi się w ghula i dołączy do naszej armii. Żołnierze będą mogli nie tylko strzelać, lecz również stawiać barykady, co przywodzi na myśl strzelaninę Ubisoftu – Rainbow Six: Siege.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.