Days Gone – mapa świata wygląda na sporą. Sami zerknijcie

0 komentarzy

Zbliżamy się powoli do premiery kolejnej ekskluzywnej gry na PlayStation 4, która może okazać się wielkim hitem. Wiemy już, jaki będzie czas gry Days Gone, teraz pora spojrzeć, jak prezentuje się mapa świata, po której będziemy uciekać przed zombiakami.

Days Gone to gra przygodowa z zombie, której akcja toczy się w postapokaliptycznym otwartym świecie. Data premiery została wyznaczona na 26 kwietnia i jak niedawno pisaliśmy, czas gry wyniesie około 30 godzin (tylko wątek główny bez aktywności pobocznych), z czego około 6 godzin zajmą przerywniki filmowe.

Dzisiaj możemy natomiast spojrzeć na mapę świata Days Gone w kawałkach. Serwis GameReactor udostępnił cztery screeny przedstawiające mapę (nie wiadomo, czy jest kompletna) i wygląda na to, że zostanie ona podzielona na wiele regionów, podobnie jak w Wiedźminie 3 czy The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Każdy sektor wygląda dosyć obszernie i mamy nadzieję, że pod względem zróżnicowania oraz dostępnych aktywności świat gry nas nie zawiedzie.

Days Gone – mapa świata

Przypominamy, że w Days Gone, gracze wcielają się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna – włóczęgi i łowcy nagród. W świecie zniszczonym przez światową pandemię, główny bohater porzuca „bezpieczne” obozowiska tych, którym udało się przeżyć i wyrusza szukać szczęścia na zniszczonych, opustoszałych drogach Oregonu.

Tłem Days Gone są wulkaniczne i zniszczone tereny Północno-Zachodniego Wybrzeża USA, gdzie na graczy czeka świat opanowany przez zdegenerowanych ludzi, znanych jako Świrusy. Opustoszałe tereny będą prawdziwą areną walk o zapasy, zaopatrzenie, a przede wszystkim o powód, by dalej żyć.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się