Data premiery Red Dead Redemption 2. Jeden ze sklepów podaje konkretny dzień

Placeholder czy prawdziwa data premiery?

Red Dead Redemption 2 będzie niewątpliwie jedną z największych produkcji 2017 roku i choć nie wiemy o niej zbyt wiele, liczymy na naprawdę porządną zabawę. W końcu za tytuł odpowiadają spece z Rockstar, którzy niejednokrotnie udowodnili swoją wartość.

Oficjalna data premiery Red Dead Redemption 2 nie została jeszcze podana do informacji publicznej, a twórcy gry ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, że tytuł wyląduje na rynku jesienią tego roku. Tymczasem jeden ze sklepów – LittleWoods – zbiera zamówienia przedpremierowe na RDR 2 podając, że gra zostanie doręczona graczom na 2 października 2017 roku. Czyżby sklep ujawnił tym samym datę premiery tytułu, czy po prostu zamieścił na swojej witrynie niezobowiązujący placeholder?

Miejmy nadzieję, że na nowy zwiastun Red Dead Redemption 2 oraz ujawnienie oficjalnej daty premiery nie będziemy musieli czekać aż do czerwcowych targów E3…

Red Dead Redemption 2 – Rockstar potwierdza termin premiery na materiałach promocyjnych

Pod koniec zeszłego roku studio Rockstar zafundowało nam prawdziwą niespodziankę – zapowiedź Red Dead Redemption 2. Twórcy GTA V ujawnili wówczas, że RDR 2 wyląduje na rynku jesienią 2017 roku, zaszczycając swoją obecnością konsole obecnej generacji: PlayStation 4 i Xbox One. Póki co, o wersji na komputery PC nic oficjalnego nie wiemy.

Serwis wccftech dokopał się tymczasem do zdjęć, które świadczą o tym, że Rockstar rozpoczęło wysyłanie do sklepów materiałów promocyjnych Red Dead Redemption 2, mających skłonić graczy do zamówień przedpremierowych. Na plakatach – jako termin premiery tytułu – nadal widnieje jesień, zatem twórcy tytułu podtrzymują swoje wcześniejsze stanowisko.

Ciekawe tylko, czy na ostatnią chwilę data premiery Red Dead Redemption 2 nie zostanie przesunięta. Miejmy nadzieję, że Rockstar wyrobi się i plany nie zostaną zmienione.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 – będą mikropłatności i DLC? „Na pierwszym miejscu zadowolenie klienta”

Strauss Zelnick, prezes firmy, zahaczył podczas ostatniej konferencji poświęconej zyskom spółki również o zapowiedziane niedawno Red Dead Redemption 2. Potwierdził, że gra będzie posiadała komponent online, lecz nie podzielił się żadnymi informacjami odnośnie mikropłatności i tego, jak firma zamierza zarabiać na graczach grających w sieci.

Strauss Zelnick powiedział, że Take-Two pragnie zachwycić klienta na pierwszym miejscu, przed rozmowami o przychodach, zarobkach i podobnych kwestiach. Może to oznaczać tyle, że firma ujawni informacje o planowanych DLC czy ewentualnych mikropłatnościach dopiero przed samą premierą gry, nakręcając póki co hype na produkcję od Rockstar informacjami, które nie sięgają do naszych portfeli i dodatkowej gotówki.

„Red Dead Redemption 2 na PC będzie później”

Kiedy w październiku Rockstar oficjalnie zapowiedziało, że pracuje nad Red Dead Redemption 2 i wymienione zostały takie sprzęty jak PlayStation 4 oraz Xbox One na które ma się ukazać. Póki co producent nie mówi nic o wersji na PC oraz Nintendo Switch. Pierwsza część gry w ogóle nie pojawiła się na komputerach, natomiast GTA V już tak i to z opóźnieniem. To między innymi ta sytuacja daje znanemu analitykowi Michaelowi Pachterowi nadzieję, że Red Dead Redemption 2 będzie także na PC.

Serwis Gamingbolt zapytaj Pachtera wprost, czy jego zdaniem Red Dead Redemption 2 ukaże się na komputerach osobistych. Ten odpowiedział, że się pojawi, ale później w typowym dla Rockstar stylu. Pachter przypomniał przy okazji, jak to było w przypadku piątej odsłony GTA. Najpierw gra wylądowała na PS3 i X360, później na PS4 i XOne, aż w końcu na PC. To celowe działanie Rockstar Games.

Pomaga im to w ciągłym utrzymaniu zainteresowania swoimi grami. Zapowiedź Red Dead Redemption 2 pojawiła się w tym samym tygodniu, co premiera Battlefield 1, a zwiastun w tygodniu premiery Titanfall 2. Tym samym zapewne pokażą kolejny trailer w okolicach premiery nowego Call of Duty. Chcą zdominować nagłówki mediów, bo są znakomitymi marketingowcami. Sami zobaczcie, teraz rozmawiamy na temat Red Dead Redemption 2, które ukaże się dopiero za rok, a nie o grach, które będą w sklepach na przestrzeni najbliższego tygodnia. Są mądrzy – komentuje Michael Pachter.

Ciekawe ile z tej prognozy się sprawdzi. Jak sądzicie, Pachter trafił w sedno?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.