Darmowy Metroid 2 Remake do pobrania. Radzimy nie zwlekać z zassaniem pliku

Fanowski projekt wygląda zachęcająco, lecz możliwe, że wkrótce zostanie usunięty z sieci.

Jeden z fanów serii Metroid pracował od dłuższego czasu nad wyjątkowym projektem, który otrzymał nazwę AM2R. Kryje się pod nią nic innego, jak bazująca na grze Nintendo przeróbka Metroid 2. Tytuł został udostępniony w pełnej wersji do pobrania i jeśli chcecie go sprawdzić, znajdziecie go pod tym linkiem. Pamiętajcie jednak, by nie odkładać pobierania na później, ponieważ prędzej czy później Nintendo upomni się o swoje prawa i fanowska gra zostanie najpewniej zablokowana. Póki co tytuł jest jeszcze dostępny i wcale dużo nie waży – lekko ponad 70 MB.


AM2R nie jest jakimś nieudolnym projektem, lecz pełną grą z poprawioną grafiką (oczywiście nadal retro), świetną muzyka oraz nowościami względem oryginalnej dwójki. – Biorąc elementy z nowszych odsłon serii Metroid, jak szybki gameplay z Metroid: Zero Mission czy atmosferę oraz poczucie osamotnienia z Super Metroid oraz dodając do tego nową mechanikę rozgrywki, AM2R jest jednym z ambitniejszych fanowskich projektów w tym uniwersum – zachwala autor AM2R.

Pograliśmy trochę i trzeba przyznać, że pierwsze wrażenie jest jak najbardziej na plus. Kto czeka na nowe przygody Samus Aran, być może znajdzie w tym fanowskim tytule nieco radości.

AM2R – najważniejsze funkcje gry:

  • styl rozgrywki znany z Metroid Zero Mission;
  • system map;
  • poprawiona inteligencja przeciwników;
  • minibossowie;
  • nowe obszary;
  • wymagająca walka;
  • całkowicie odświeżeni przeciwnicy;
  • wysokiej jakości soundtrack.

AM2R posiada oczywiście fabułę oraz system zapisów gier. Jest również wsparcie dla pada. Nic, tylko grać!

Unreal Engine 4, DirectX 12 oraz Metroid Prime w jednym

Technologiczne dema potrafią uchylić rąbka przyszłości, jeśli chodzi o wygląd gier. 

I choć w tym najnowszym – fanowskim, wykonanym przez YouTuber’a o pseudonimie CryZENx – wieje sterylnością, a wszystko błyszczy jak na świątecznej choince, to i tak znajdziemy w nim kilka fajerwerków dla naszych oczu.

Wspomniany user wrzucił do jednego kotła Samus Aran z popularnej serii Metroid oraz technologiczne Epic’s Sun Temple Demo. Projekt pokazuje przy okazji możliwości DirectX 12 na silniku Unreal Engine 4.

Z chęcią bym zobaczył kolejną część Metroid w podobnej oprawie. Cóż, może na Nintendo NX?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet